Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İletişim Başkanı Altun: Basit bir provakasyonun çok ötesinde

İletişim Başkanı 'de camiden şarkı dinletilmesi skandalı hakkında "İzmir’de camilerimizin ses sisteminin sabote edilerek minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır. Bu olay basit bir provakasyonun çok ötesinde, milletimizin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabalarıdır." dedi.

Giriş Tarihi: 21.5.2020 23:48 Son Güncelleme: 22.5.2020 00:21 ABONE OL
İletişim Başkanı Altun: Basit bir provakasyonun çok ötesinde

İletişim Başkanı Fahrettin Altun İzmir'de yaşana cami hoparlöründen şarkı dinletirilmesi skandalıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Sakndala tepki gösteren Altun şu ifadelere yer verdi:

"İzmir'de camilerimizin ses sisteminin sabote edilerek minarelerden müzik dinletilmesi kabul edilemez bir saldırıdır. Bu olay basit bir provokasyonun çok ötesinde, milletimizin kutsallarıyla savaş halinde olan bir zihniyetin yeniden filizlenme çabalarıdır.

Ahlaka ve vicdana sığmayan bu edepsizliğin kimi çevrelerce sevinçle karşılanıp bir gurur payesi gibi sosyal medyada paylaşılması,bu zihniyeti açık etmektedir. Milletimizin değerlerini hazmedemeyenler her fırsatta kutsallarımıza saldırarak varlığını hissettirme çabasındadırlar.

Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış, Ezan-ı Muhammedî'nin dinmemesi için nice canların toprağa düştüğü aziz vatanımızın semalarından gönüllerimizi huzura erdiren bu ulvî ses hiçbir zaman dinmeyecektir.

Dinimize, ezanımıza, kutsalımıza yapılan bu saldırılara karşı bazı kesimlerin sessiz kalmaları da oldukça manidardır. Kendi toplumunun dinine, inancına ve kutsalına sahip çıkmaktan imtina edenler, tarihin sayfalarında daima utançla hatırlanmışlardır. Zira, sükut ikrardan gelir."

ARKADAŞINA GÖNDER
İletişim Başkanı Altun: Basit bir provakasyonun çok ötesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA