Türkiye'nin en iyi haber sitesi

65 yaş üstü ve sorgulama ekranı! E Devlet ile seyahat yol izni belgesi nasıl alınır ve telefon hattı numarası kaç?

65 yaş üstü nasıl yapılır, kaç güne çıkar ve sonucu nereden öğrenilir? Bu soruların yanıtı, 65 yaş üstü vatandaşlara memleketlerine gidebilmesi için getirilen düzenlenme sonrası yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bilindiği gibi, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 15 ilimizde giriş çıkış yasağı uygulamasının devam ediyor. Şehirler arası seyahat yapılması için de 'yol izni' olarak da adlandırılan seyahat izin belgesi almak gerekiyor. Bu noktada, 65 yaş üstü yaşlı vatandaşlar ve kendilerine eşlik edecek refakatçileri tarafından e-Devlet seyahat izin belgesi başvurusu formu hakkındaki araştırmalar arttırıldı. Bunun dışında, il dışına çıkmak isteyen vatandaşlar da E-Devlet ve ALO 199 hattı ile seyahat izin belgesi başvurusu sorgulama yapmak istiyor. Peki, seyahat yol izni belgesi nasıl alınır, başvurusu nereden yapılır, kaç güne çıkar ve telefon numarası hattı kaç? İşte, E Devlet başvuru sorgulama ekranı ve tüm detaylar!

Giriş Tarihi: 23.5.2020 09:38 Son Güncelleme: 28.5.2020 09:29 ABONE OL
65 yaş üstü seyahat izin belgesi başvurusu ve sorgulama ekranı! E Devlet ile seyahat yol izni belgesi nasıl alınır ve telefon hattı numarası kaç?

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır, başvurusu nereden yapılır ve kaç güne sonuçlanır? 65 yaş üstü yaşlılara getirilen memleket yol izni kapsamında bu soruların yanıtı da son iki gündür en çok araştırılanlar arasında bulunuyor. Bilindiği gibi, şehirler arası seyahat yasağı uygulaması 15 ilimizde sürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, 65 yaş üstü vatandaşların yanlarında refakatçi bulundurarak memleketlerine gidebileceği belirtildi. Bunun için de öncelikle 65 yaş üstü seyahat izin belgesi almak gerekiyor. Bakanlık tarafından valiliklere genelge gönderilerek, 65 yaş üzeri seyahat izin belgesi almak için gerekli olan şartlar ve işlemlerinin nasıl, nereden yapılacağı duyuruldu. Bununla beraber, şehirler arası seyahat için yol izni belgesi almak isteyen vatandaşlarımız da '2020 Seyahat izin belgesi nasıl alınır, başvuru nereden yapılır ve kaç güne çıkar?' sorularına yanıt aramaya başladı.

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mayıs'ta gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından konuşurken "Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek?" sorusuna açıklık getirdi. Erdoğan, 15 ilimizde uygulanan kısıtlamanın 15 gün süre ile daha uzatıldığını bildirdi. Uygulamanın devam ettiği iller şu şekilde; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak.

HES KODU NASIL ALINIR? TIKLA – ÖĞREN

65 YAŞ ÜSTÜ SEYAHAT İZNİ NASIL ALINIR, BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR VE NE ZAMAN SONUÇLANIR?

Peki, 65 yaş üzeri seyahat yol izin belgesi başvurusu nasıl yapılır, nereden alınır, kaç günde çıkar ve kimlere veriliyor? Haberimizin detaylarından, şehir dışı yol izin belgesi E Devlet sorgulama ekranı ile ALO 199 hattı seyahat izin belgesi almak için gerekli olan adımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşte, ALO 199 hattı ve E Devlet sorgulama ekranı ile 65 yaş üstü seyahat izin belgesi başvurusu yapmak için gerekenler;

ARKADAŞINA GÖNDER
65 yaş üstü seyahat izin belgesi başvurusu ve sorgulama ekranı! E Devlet ile seyahat yol izni belgesi nasıl alınır ve telefon hattı numarası kaç?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA