BİZE ULAŞIN

  • Oyun Kutunuzda Hiç Favori Oyununuz Bulunmamaktadır.
Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Oyunlar ücretsiz mi?

Sabah Oyun (sabah.com.tr/oyun) içerisinde bulunan oyunların tümü ücretsizdir. Herhangi bir şekilde ücret talep edilmesi mümkün değildir.

Oyunları nasıl oynayabilirim?

Oyun sayfasına girdikten sonra oyun hakkında detayların bulunduğu bir sayfa açılıyor. Bu sayfada yer alan “Oyunu Başlat” butonuna tıkladığınızda oyun oynama sayfasına geçiş yaparak oyunun nasıl oynanılacağına dair bilgilere ve oynama tuşlarına ulaşarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyun oynama sayfasında hangi özellikleri kullanabilirim?

Yorum Yap – Herkes tarafından görülebilen ve oyuna özel olarak yorum yapabilirsiniz. Yeniden Başlat – Oyunun tamamen yeniden yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
Oyun Kutusuna Ekle – Sitenin üst tarafında yer alan “Oyun Kutusu” bölümüne oyunu ekleyebilirsiniz.
Tam Ekran – Oyunu tarayıcıyı kaplayacak şekilde tam ekran olarak açabilirsiniz.
Işıkları Kapat – Oyun dışında görünen her yerin karanlık olmasını sağlayabilirsiniz.

Oyunlar neden açılmıyor?

FLASH oyunlar: Sitemizde yer alan oyunların çoğu Flash tabanlıdır. Eğer bilgisayarınızda Flash Player bulunmuyorsa oyunlar açılmayabilir. Bu eklenti çoğu zaman tarayıcılarda yerleşik olarak bulunur yalnız bazı durumlarda problem yaşanabilir. Bu sayfadan (https://get.adobe.com/tr/flashplayer/) Flash Player yükleyerek / güncelleyerek Flash tabanlı oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz.
3D oyunlar: Şuan ki teknolojiyle 3D oyunlar Shockwave ve Unity tabanlı olarak geliştirilmektedir. Tüm 3D oyunları bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz için bu iki eklentiyi bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. Shockwave indir (https://get.adobe.com/shockwave/) ve Unity indir (https://www.tamindir.com/unity-web-player/) sayfasından bilgisayarınıza eklentileri indirebilir ve kurulum işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
NOT: Son güncelleme ile birlikte Google Chrome artık Unity Player’ı desteklemiyor. Bu nedenle 3D oyunları problemsiz olarak oynamak için Mozilla Firefox tarayıcısından oyunları açmanız gerekmektedir.

Oyunlar neden yavaş açılıyor?

Eğer tüm oyunlarda bir yavaşlık söz konusu ise internet hızınızın düşük olduğundan kaynaklanabilir. Belirli oyunlarda yavaşlık söz konusu ise oyunların boyutunun yüksek olmasından ya da oyun sunucusundan kaynaklı geçici bir problem olabilir. NOT: 3D oyunlar çoğu zaman diğer oyunlara göre daha yüksek boyutlara sahiptir.

Oyun Kutusu nedir?

Oyun kutusu, sevdiğiniz oyunlara daha hızlı ulaşmanızı sağlayan bir özelliktir. Bunun için yapmanız gereken tek şey oyun oynama sayfasından “Oyun Kutusuna Ekle” bölümüne tıklayarak beğendiğiniz oyunu kutunuza eklemektir. Siteden çıkıp daha sonra tekrar girdiğinizde oyun kutusu yine aynı şekilde kalacaktır. Unutmayın, tarayıcı çerezlerini sildiğinizde “Oyun Kutusu” tamamen sıfırlanır.

Hata bildir nedir?

Eğer tüm yardım konularını gözden geçirdiyseniz ve hala herhangi bir oyun ile ilgili problem yaşıyorsanız, hata bildir bölümünden o oyunu bize bildirebilirsiniz.
POPÜLER OYUNLAR
BİZE ULAŞIN