li Başbakan Çipras

Giriş Tarihi: 30.1.2015
Babaeskili Başbakan Çipras

'da erken genel seçimleri kazanarak hükümet kurma görevini alan Başbakan Trakyalı çıktı. Syriza Partisi lideri olarak 2010'da Edirne'ye gelen Çipras'ın ailesinin, Kırklareli'nin ilçesine bağlı bir köyden göç ettiği öğrenildi.

ÇİPRAS SABAH'A KONUŞTU- TIKLAYIN

OĞLU SOYGUNCULUKTAN YARGILANAN İÇİŞLERİ BAKANI - TIKLAYIN

BORÇ SİLME SAVAŞI BAŞLIYOR - TIKLAYIN


4 yıl önceki ziyareti anlatan Edirne İl Başkanı Nevzat Çolak şunları söyledi: "24 Eylül 2010'da Yunanistan dost partimiz Syriza ve ÖDP olarak ortak bir etkinlik yapma kararı almıştık. Dostlarımızı İpsala gümrüğünde karşıladık. Genel Başkanımız ve ÖDP heyeti ile birlikte gümrük sahasına girip Yunan dostlarımızı karşıladık. Aleksis Çipras güler yüzlü biri. Bizlerin gösterdiği ilgiden son derece memnun oldu. Birlikte silahsızlanma ve sınırların kaldırılması konusunda yaptığımız açıklamadan sonra Edirne sokaklarında yürüdük."

SAMARAS ÇİPRAS'A SABUN BİLE BIRAKMAMIŞ! - TIKLAYIN

ÇİPRAS AK PARTİ'Yİ ÖRNEK ALMIŞ - TIKLAYIN


Çipras'ın Edirne'yi çok beğendiğini, Edirne ciğeri yediğini anlatan Çolak, "Çipras kendisinin de Trakyalı olduğunu, Babaeski'nin köyünden göç etmiş bir ailenin torunu olduğunu, burada kendisini memleketindeymiş gibi hissettiğini söyledi" dedi. Nevzat Çolak, geçtiğimiz günlerde SyrIza Partisi ile beraber ÖDP heyeti olarak 1'inci Dünya Savaşı'nın 100. yıl etkinliği için birlikte Bosna Hersek'e gittiklerini oradan da Selanik'e geçtiklerini de ekledi.

OBAMA'DAN ÇİPRAS'A: SAÇLARINA AK DÜŞER! - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babaeskili Başbakan Çipras
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN