Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sisi ile görüşmeyi reddetti

Federal Meclis Başkanı Lammert, gelecek ay Almanya'yı ziyaret etmesi beklenen Cumhurbaşkanı Sisi ile yapacağı görüşmeyi iptal etti

Giriş Tarihi: 20.5.2015 13:00 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 14:53
Sisi ile görüşmeyi reddetti
Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert, gelecek ay Almanya'yı ziyaret etmesi beklenen Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile yapacağı görüşmeyi Mısır'daki insan hakları ihlallerinden dolayı iptal etti.
Meclisten yapılan açıklamaya göre Lammert, Mısır'ın Berlin Büyükelçiliği'ne gönderdiği yazıda Sisi ile mecliste planlanan görüşmesini iptal etmesine gerekçe olarak Mısır'daki güncel gelişmeleri gösterdi.
İRAN'DAN MURSİ KARARI-TIKLAYIN

Açıklamada, "Uzun zamandan beri parlamento seçimlerinin zamanın belirlenmesi yerine aylardan beri muhalif grupların sistematik bir şekilde kitlesel olarak tutuklanmasını, uzun süreli mahkumiyet kararlarını ve aralarında eski Meclis Başkanı (Saad) Katatni'nin de bulunduğu akıl almaz sayıda kişiye idam cezaları verildiğini görüyoruz" denildi.

Açıklamada, ülkenin iç barışına ve demokratik gelişmesine katkı sağlamayacak bu durumdan dolayı Lammert'in Cumhurbaşkanı Sisi ile şu anda bir görüşme yapma dayanağı bulunmadığı vurgulandı.

RUM VEKİLDEN MURSİ İSYANI-TIKLAYIN

Mısır mahkemesi, geçen hafta sonu görülen "casusluk" ve "hapishaneler baskını" davalarında, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dahil 106 kişinin dosyasının, haklarındaki idam kararıyla ilgili olarak görüş almak üzere müftülüğe gönderilmesine karar verilmişti.

BM'DEN İSRAİL'İN İLLEGAL YERLEŞİMLERİNE SERT TEPKİ

Şİİ MİLİS VE IŞİD'DEN KAÇIYORLAR

YAŞI 26, SERVETİ 63 MİLYON DOLAR

SWİFT SON ANDA KURTULMUŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sisi ile görüşmeyi reddetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN