Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2019 soruları ve cevap anahtarı yayınlandı! ile TYT, AYT ve cevapları açıklandı

Herkesin beklediği ve araştırdığı 2019 soruları ve cevapları açıklandı! Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 15-15 Haziran tarihleri arasında 1 milyonu aşkın öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi. İyi bir üniversite kazanmanın hayali ile uzun süredir hazırlıklarına devam eden adaylar dualar ile sınava girdi. Bu önemli sınavın ardından ve cevap anahtarı öğrenciler tarafından araştırılmaya başlayacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) YKS sınav soruları yayınlanması ile birlikte adaylar doğru ve yanlışlarını kontrol etme imkânı bulacak. ile Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, İngilizce YKS sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandığı an burada olacak. Peki, 2019 YKS sınav soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

Giriş Tarihi: 19.6.2019 01:52 Güncelleme Tarihi: 19.6.2019 01:52
YKS 2019 soruları ve cevap anahtarı yayınlandı! ÖSYM ile TYT, AYT YKS sınav soruları ve cevapları açıklandı

İyi bir üniversite kazanma hayali ile gece gündüz demeden çalışan adaylar için beklenen gün geldi. 15 Haziran Cumartesi ve 16 Haziran Pazar sabahı gerçekleştirilen sınavların hemen ardından sınav soruları ve cevapları araştırmaları başlayacak. ile 2019 ve cevap anahtarı ulaşmak isteyen öğrenciler açıklama sonrası bu başlık altından erişebilecekler. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, İngilizce ve cevap anahtarı yayınlandığı ayrıntılardaki linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

PUAN HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARI

14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen bu önemli sınavın ardından gündemin en önemli konusu haline gelecek.

YKS TÜRKÇE, MATEMATİK, SOSYAL BİLİMLER, TÜRK DİLİ EDEBİYATI SORULARI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) açıklaması sonrası sınav sorularına bu başlık altından doğru ulaşabilirsiniz.

İşte, YKS soru ve cevapları hakkındaki ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
YKS 2019 soruları ve cevap anahtarı yayınlandı! ÖSYM ile TYT, AYT YKS sınav soruları ve cevapları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN