Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyanet'ten kafa karıştıran açıklama

Paralel medyanın ATV'yi hedef alan yayınlarından etkilenen Diyanet İşleri Başkanlığı, izlenme rekorları kıran Kertenkele dizisiyle ilgili tartışmalı bir açıklama yayınladı.

Giriş Tarihi: 1.11.2014 16:52 Güncelleme Tarihi: 1.11.2014 17:28
Diyanet'ten kafa karıştıran açıklama
ATV'de yayınlanan Kertenkele dizisini izlenmeden ve paralel medyanın kara propagandasının etkisi altında kalarak yapıldığı anlaşılan açıklamada dini değerleri rencide edecek hiçbir içeriğe sahip olmayan "diziyle ilgili kamuoyunu yanıltıcı ifadeler kullanıldı.

İslam'a ve yüce değerlerine hakaret eden birçok yayına karşı sessizliğini koruyan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, mizahi bir üslup kullanan, dini değerleri rencide etmeyi aklının ucundan bile geçirmeyen bir diziyi açıkça hedef göstermesi soru işaretleri doğurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, milli ve manevi değerlere saygı konusunda oldukça hassas bir yayıncılık politikası izleyen ve bu alanda Türk medyasına öncülük yapan ATV'yi suçlaması tepkiyle karşılandı.

DİZİNİN YAPIMCISININ AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINTURGAY GÜLER'İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINÖZAY ŞENDİR'İN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINMEVLÜT TEZEL'İN YAZISI İÇİN TIKLAYINYÜKSEL AYTUĞ'UN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyanet'ten kafa karıştıran açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN