Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 15.12.2014 18:41 Güncelleme Tarihi: 15.12.2014 19:31
Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Filistinli Bakan İsrail askerlerinin saldırısı sonrası hayatını kaybetti. Buradan sayın bakanın ailesine Filistin halkına sabırlar diliyorum.

Hz. Mevlana'yı vefatının 741. yılında bir kez daha rahmetle alıyoruz.

Bütçe görüşmeler devam ediyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanımız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız kendi çalışma alanlarıyla ilgili bilgiler verdi.

14 ARALIK OPERASYONU

Bu konuda yapabileceğimiz değerlendirme şudur: Bu kişiler ve operasyonla ilgili Hadi Salihoğlu imzasıyla bir açıklama yapıldı. Açıklamada belli bir dosya numarası var. Soruşturma dosyası kapsamında sahte delil üretildiğine dikkat çekiliyor. Silahlı terör örgütü kurmak yönetmek, üyesi olmak, iftira suçlamasıyla gözaltı talimatları verilmiş. 32. bir isim yok.

Türkiye'de erkler ayrılığı var. Başsavcı gözaltı gerekçelerini açıkladığına göre bu süreç siyasi bir süreç değil yargı sürecidir. Soruşturmayı savcılar yapar, mahkemeler değerlendirir, Emniyet de kendilerini veren görevleri yerine getirir.

TAHŞİYECİLER KİMDİR? NİYE OPERASYON YAPILMIŞTI

Mehmet Turan isimli bir şahıs şikayetçi oldu. 'Tahşiyeciler Operasyonu' ile ilgili bir süreç var. Sonra savcılık bir soruşturma başlatıyor. Taşhiyeciler operasyonuyla ilgili olarak . Mehmet Turan Risalei Nur eğitimi içinde 'Risalei Nur' dersleri almış. Bu çalışması içerisinde Fethullah Gülen'in çalışmalarına eleştiriler getirilmiş. İş bundan sonra ortaya çıkıyor. Emniyet dinlemelerde durulmuş. El Kaide başta olmak üzere bu grubun El Kaide'ye bağlı olduğuna dair iddialar ortaya atılmış.

Gazeteci sıfatıyla gözaltına alınanların yanında bazı dizilerde senarist ve yönetmen olarak çalışanların da gözaltına alındığını biliyoruz. Tahşiyeciler adlı gruba yönelik operasyonda bu dizilerde bazı ifadelerin yer aldığını biliyoruz.

10'u aşkın ilde eş zamanlı operasyonla Mehmet Doğan'ın da bulunduğu 122 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 22'si tutuklanmış ve bu tutuklu olan şiahıslar 17 ay tutuklu kalıyor.

El bombaları üzerinde yapılan incelemelerde sanıkların parmak izine rastlanmazken aramaya katılan polislerin parmak izi bulunmuş. Şikayet üzerinde çalışma başlatılıyor.

SENARİST VE YAPIMCILAR NEDEN GÖZALTINA ALINDI

Yargılama sırasında sanıkların hepsi tahliye edilmiş ve tutuksuz yargılanıyor. Bazı dizilerde senarist ve yapımcı olanların da gözaltına alındığını biliyoruz.

Taşhiyeciler ve Fethullah Gülen arasındaki tartışmanın bu dizilere de sirayet ettiği belirtilmiş.

Soruşturmanın gizliliğine hepimiz riayet etmeliyiz. Hakkaniyetli bir soruşturma yürütülmesini ümit ediyoruz.

Sadece şüpheli konumundaki kişilere yönelik bir soruşturma yapılıyor. Bir infial duymaya gerek yok. Umarım bu son olur.

İddialar başsavcının iddiaları. Silahlı terör örgütü kurmak yönetmek, sahtecilik ve iftira suçları var. Gazetecilik ve basın özgürlüğü kapsamında suçlar yoktur. Bu suçlar adi suçlardır.

Hangi delillerle itham ediliyor bunu yargı sürecinde göreceğiz. Geçmişte Ergenekon ve Balyoz'da olduğu gibi ifade etmiştim. Hiçbir meseleğin suç işleme hakkı yok.

Herkesin dikkatini çeken konu yargı sürecinin henüz yeni başlamış olmasıdır. Bazı kişiler hemen serbest bırakıldığına göre umarım diğerleri de serbes bırakılır. Hükümet olarak bu sürecin müdahili değiliz.

CHP'Lİ HALUK KOÇ İKİNCİ KEZ TORPİL LİSTESİ YAYINLADI

Meclis'te bu konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştum.

MEHMET NURİ TURAN: 'GÜLEN BİZİ HEDEF GÖSTERDİ Paralel devletin çekilmiş en net fotoğrafı Paralel yapı operasyonu sosyal medyayı salladı Nuh Gönültaş hakkındaki gözaltı kararının gerekçesi Savcı'dan Ahmet Şık'a faşizan dersi Davutoğlu'ndan flaş operasyon açıklaması! Gülerce: Mehmet Doğan'a yapılan zulümdü Fethullah Gülen'i ilk kez açığa düşüren o vaaz Ekrem Dumanlı gözaltına alındı İSRAİL'DEN ZAMAN'A DESTEK! O DA ŞÜPHELİLER ARASINDA! İşte gözaltı listesi! KUMPASI İLK SABAH DUYURMUŞTU
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN