"TÜSİAD ile birlikte hareket ediyor"

A Haber'de yayınlanan Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programının konukları A Haber istihbarat danışmanı Ferhat Ünlü ve Haber X Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas'tı.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 21:04 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 22:53
TÜSİAD Paralel Yapı ile birlikte hareket ediyor

A haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj programına A Haber İstihbarat Danışmanı Ferhat Ünlü ve Haber X Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas konuk oldu. Programda, haklarında soruşturma yürütülen cumhuriyet savcılarına verilen görevden uzaklaştırma kararı, Sabah Gazetesi'nin manşetinde yer alan ''nın 360 bin kişiyi dinlediğine dair haber ve TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer'in yaptığı "Devlet içinde paralel yapı göremiyorum" açıklaması tartışıldı.

"İNŞALLAH YARGIDAKİ TEMİZLENMENİN ÖNÜ AÇILIR"

Haber X Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas, hakimler ve savcılar yüksek kurulu 2. Dairesi'nin haklarında soruşturma yürütülen, Cumhuriyet Savcıları , , ve için verdiği, soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırılma kararını "Yetmez ama evet" sözleriyle değerlendirdi. Barlas, "Bütün kesimlere dokunuldu dokunulmayan tek kesim yargıç ve hakimlerdi. İnşallah bu bir ilk olur ve yargıdaki temizlenmenin önü açılır" dedi.ERDOĞAN'DAN TÜSİAD'A TEPKİ! MADEM MUHATABINIZ DEĞİLİM...-TIKLAYIN

"YARGININ YENİDEN BAĞIMSIZ OLMASI İÇİN GİRİŞİLEN BİR HAREKET"

Görevden uzaklaştırılan savcıların politikleşmiş ve sembolleşmiş olduğuna dikkat çeken Ünlü de, "Savcılar yargının tarafsızlığı ilkesini çiğniyordu. HSYK cemaatin kontrolünde olduğu için bugüne kadar savcılara dokunulmuyordu. Gelinen noktada yargının yeniden bağımsız olması için girişilen bir hareket bu" diye konuştu.

"İŞ ADAMLARININ 'PARALEL YAPI'DAN KURTARILMASI LAZIM"

Sabah Gazetesi'nin manşetinde yer alan 'Paralel Yapı'nın üç yüz altmış bin kişiyi dinlediğine haberle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Ünlü, "Bu haberde yer vermediğimiz kurumlar ve isimler de var. Hedef seçilen isimler maske isimlerle dinlenmiş. Bu tapeler kaydedilmiş ve arşivlenmiş" ifadelerini kullandı.

NİYE ÇARK ETTİNİZ! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Haber x genel yayın yönetmeni Barlas ise "dinlenen insanlar büyük ihtimalle tehdit de ediliyorlar, iş adamlarının 'Paralel Yapı'dan kurtarılması lazım" dedi.

"TÜSİAD PARALEL YAPI İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYOR"

Programda TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer'in "Devlet içinde paralel yapı göremiyorum" açıklaması da tartışıldı. Barlas "Bu açıklamada korku faktörü var ve belli ki TÜSİAD paralel yapı ile birlikte hareket ediyor" derken, Ünlü Dinçer'in sözlerini "Maksatlı bir açıklama" olarak değerlendirdi. Ünlü, "TÜSİAD yeni bir kimlik oluşturamama problemi yaşıyor" ifadesini kullandı.

VESAYETİN SÖZCÜSÜ DİNÇER YAZISI İÇİN TIKLAYIN

"KÖŞK İLE HÜKÜMET ARASINDAPROBLEM VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLMEYE ÇALIŞILIYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Ocak 2015'te Kabine'ye başkanlık edeceğini açıklamasının ardından başlayan tartışmaları da değerlendiren Ünlü, "Köşk ile hükümet arasında ciddi bir siyasi problem varmış gibi gösterilmeye çalışılıyor" dedi. Barlas ise "Tayyip Erdoğan seçilmiş bir cumhurbaşkanı. Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'nu yönetmesinden daha doğal bir şey yok" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"TÜSİAD Paralel Yapı ile birlikte hareket ediyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN