Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 ilde 36 paralelci polis gözaltında

25 ilde 36 paralelci polis gözaltında
ve 'da aralarında politikacılar, kamu görevlileri ve işadamlarının da bulunduğu çok sayıda kişiyi, sahte isimlerle dinleyen 'ya mensup polislere "" operasyonu düzenlendi. Gaziantep merkezli 13 ilde düzenlenen operasyonda 22, Şanlıurfa merkezli 12 ilde düzenlenen operasyonda ise 14 polis gözaltına alındı. Gaziantep'te İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli ve yasadışı dinleme faaliyetlerinde bulundukları belirlenen paralelci polisler için dün düğmeye basıldı. Delilleri toplayan Cumhuriyet başsavcılığı talimat verdi.

KOMİSYON NOKTAYI KOYDU: YÜCE DİVAN YOK - TIKLAYIN

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler, dün sabaha karşı harekete geçti. Gaziantep, Kilis, Karabük, Afyonkarahisar, Kayseri, Erzurum, Tunceli, Malatya, Hatay, Adıyaman, Şanlıurfa, Bingöl ve Batman'da eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda, aralarında daha önce istihbarat şubede görev yapan amirlerin de bulunduğu 22 polis gözaltına alındı. Eski İstihbarat Şube Müdürü Yaşar Eren ise Gaziantep'te emniyete giderek, teslim oldu. Diğer illerdeki polisler, sorgulanmak üzere Gaziantep'e getirildi. Gaziantep'te gözaltına alınan polis memuru Mehmet Zeki Çınar'ın ise uzun süre istihbarat şubede görev yaptığı, daha sonra da Gaziantep Adliyesi'nde görevlendirildiği öğrenildi. Afyonkarahisar Dinar Emniyet Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri A.Y., Afyonkarahisar Kocatepe Polis Merkezi'nde emniyet amiri A.Ö., Adıyaman Havaalanı'nda görevli polis müdürü Mustafa B. ve aynı havaalanında görevli komiser İbrahim Halil C., Batman'da görevli başkomiser Ş.G. ,polis memuru Şevket Çevirek gözaltına alınan bazı isimler. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı da, sahte isimlerle birçok kişiyi dinledikleri belirlenen paralelci polislere operasyon için talimatı dün verdi. Şanlıurfa'nın yanı sıra Ankara, Adana, Konya, Afyonkarahisar, Sivas, Bayburt, Erzincan, Malatya, Gaziantep, Eskişehir ve Tekirdağ'daki eş zamanlı operasyonlarda 14 polis gözaltına alındı. O dönemde görevli İstihbarat Şube Müdürleri Mustafa Arık ve Metin Oktay ile bir emniyet amiri, 2 komiser ve 9 polis memuru, Şanlıurfa'da sorgulanıyor.

İŞTE ÖZ'ÜN İMZASIYLA GÖLBAŞI KUMPASI - TIKLAYIN

TAYYAR: HAKLI ÇIKTIM
Operasyonun ardından AK Parti Gaziantep Milletvekili , Twitter'a, "MİT, Gezi, 17 Aralık yaşanmadan 3 yıl önce Gaziantep'teki paralel çeteyi deşifre ettiğimde partim dahil kimse bana inanmadı, yalnız kaldım. Şükürler olsun ki 3 yıl sonra haklılığımız çıktı ortaya" diye yazdı.

BENİ O SAHTE İSİMLE DİNLEMİŞLER - TIKLAYIN

KASET SKANDALLARININ SIRRI ORTAYA ÇIKTI - TIKLAYIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 ilde 36 paralelci polis gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN