Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya darbesi

Başbakan Davutoğlu, 'de usulsüzlük yaparak bir kuruma girdiği tespit edilenlerle ilgili, "İsmen tespit edilmesi mümkünse geriye dönük işlem yapılabilir. Ama hakkıyla kazananların zayi olmaması gerekli" dedi

Giriş Tarihi: 14.1.2015
Paralel Yapı'ya KPSS darbesi
Almanya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu nden, ile mücadeleye kadar bir çok konuda önemli mesajlar verdi.

PARALEL BEHÇET OKTAY'I HİZBULLAH'A BAĞLAMIŞ - TIKLAYIN

DEVLET DIŞI YAPIYA İZİN YOK: Bürokraside herhangi devlet hiyerarşisi dışında bir networkun oluşmasına kesinlikle izin verilmeyecek. Bir devletin kendi hiyerarşisi, bakan, müsteşar, genel müdür, aşağı doğru gidiyor. Bu konuda çok net tedbirleri bütün kurumlarda alıyoruz.

NEDİM ŞENER'DEN KUMPAS ŞİKÂYETİ - TIKLAYIN

KPSS DARBESİ: sınavıyla ilgili -ki orada büyük adaletsizlikler yapıldı- süreci yakından takip ediyoruz. İlgili kurumları talimatlandırdık. Paralel Yapı veya benzer niyetleri olan herhangi bir yapının bir daha böyle bir nüfuz kabiliyeti kazanmamaları için her türlü tedbiri alıyoruz.

PARALEL'DEN KRİZ TELLALLIĞI - TIKLAYIN

HAKLAR ZAYİ ETMEYECEK: ("KPSS'de usulsüzlük yaparak bir kuruma girdiği tespit edilenlerle ilgili geriye dönük olarak işletebilecek misiniz?" sorusu üzerine) İsmen tespit edilmesi mümkünse bu işlem yapılır. Ola ki o grup içinde o sene hak ederek giren olmuştur, onların da hukukunu zedelememeniz lazım. Böyle bir network'le haksız sınavı kazanmış olanlar varsa, alınacak tedbir alın teri dökerek sınava girenlerin hakları zayi etmeyecek şekilde düşünülmesi icap eder. Onlara da yargı süreci sonunda karar verilir.

PARALEL ÇETE VE HÜRRİYET'TEN ECDADA BÜYÜK SAYGISIZLIK - TIKLAYIN

HESAP VERİRLER: (Paralel'in okulları ve medyasısının faaliyetlerine ilişkin) Şimdi suç işledikleri anda hukuk önünde hesap verirler. İşte 14 Aralık'ta olan budur. Bütün bu network'u kullanarak başka bir dini grubun, "El Kaide mensubu, terörist" gösterip hapse atılması nedeniyle yapılan müracaatla üzerlerine gidildi. Bir daha böyle bir süreç yaşanmaması için hukuki soruşturma ve yargı süreci var. Hukuk devletinin kuralları işletilecek ve kural dışına çıkan kim olursa olsun onunla ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır.

PARALELCİ ZAMAN MUHABİRİNE KAPAK - TIKLAYIN

İSTİHBARAT PAYLAŞIMI: (Almanya'da 'e ait 150'nin üzerinde dershane ve 20'nin üzerinde okul olduğu söyleniyor. Merkel ile yaptığınız görüşmede rahatsızlığınızı dile getirdiniz mi?' sorusu üzerine) Bu konuları konuştuk. Ama spesifik olarak bu konularda görüş alışverişi ve istihbari bilgileri kurumlar arasında değerlendiririz.

ESKİ 4 BAKANLA GÖRÜŞMESİ: Sadece bakan değil, milletvekili, teşkilat mensubu herkesle, her an görüşmemden daha doğal bir şey olmaz. Ne konuştuğum sadece beni ve görüştüğüm kişileri ilgilendirir.

ÇÖZÜM SÜRECİ: Şu anki atmosferi olumlu görüyorum. 2-3 ay öncesine göre daha olumlu bir noktadayız. Gelecek günlerde daha olumlu adımlar söz konusu olacak. Ama nihai kertede silahsızlanmanın olmadığı bir sürecin başarılı veya anlamlı olması mümkün değil.

AYM'NİN BARAJ KARARI: Hukuki bir değerlendirmedir. Doğru yönde alınmış bir karar. Seçime bu kadar kısa bir süre kalmışken ve ortada öncesinden bu kuralların belirlenmesi zarureti varken bu tartışmayı başlatmak doğru olmazdı.

Dünyaya barış Filistin'le gelir

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel Yapı'ya KPSS darbesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN