Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havuz 'i

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Havuz Cumhuriyet'i

Darbe savcısı ile röportaj yapıp le iş tutan 'ın 'i tam bir çıktı. Cumhuriyet'in kirli havuzunda, İnan Kıraç'tan Aydın Doğan'a, Karamehmet'ten Gürbüz Çapan'a, Gezi ve paralel örgüt sponsoru işadamları var

Hükümete yönelik 17- 25 Aralık darbe girişiminin savcısı 'yla röportaj yapıp 'te genel yayın yönetmenliğini kapan , ilk yazısında e olan yakınlığını gösterdi. Dündar, önceki gün yazdığı "Cumhuriyet" başlıklı ilk yazısında "Şimdi, 12 Eylül'dekine benzer bir baskı döneminde, yine suskunluğa bürünmüş, havuzlarda boğulmuş bir medya düzeninde, özgür, bağımsız basının son kalelerinden birinde, eskisi gibi tehditlerle, baskılarla, davalarla yıldırılmaya çalışılan o gazetede, üstelik tarihi öneme sahip bir seçimin hemen arifesinde sorumluluk üstleniyorum" ifadelerini kullandı. Göreve gelir gelmez özellikle Paralel medyanın kullandığı '' iftirasına sarılan Dündar, asıl havuz medyasının Cumhuriyet olduğunu görmezden geldi.

CUMHURİYET YAZARLARI SAVCILIĞA İFADE VERDİ - TIKLAYIN

CAN DÜNDAR ZORLA GETİRİLECEK - TIKLAYIN


186 ORTAKLI HAVUZ
İstanbul Ticaret Odası'ndaki (İTO) sicil kaydı, Cumhuriyet'in, işadamlarının oluşturduğu kirli havuz sayesinde ayakta durduğunu kanıtladı. Kayıtlara göre gazete Yenigün Holding AŞ.'ye bağlı Yenigün Haber Ajansı Basın ve Yayıncılık AŞ. adıyla çıkıyor. 12 Ağustos 2014'te yapılan son Genel Kurul toplantı kayıtlarına göre Yenigün Haber Ajansı'nın birer hisseden toplam 20 milyon 500 bin lira, Yenigün Holding A.Ş.'nin ise 110 bin hisseden toplam 6 milyon 600 bin lira sermayesi var.

PENSİLVANYA ÖRGÜTÜ CUMHURİYETİN BAŞINA KİMİ GETİRECEK - TIKLAYIN

ERDOĞAN VE TÜRKİYE'YE BÖYLE HAKARET ETTİLER - TIKLAYIN


DOĞAN DA HİSSEDAR

Holdingin toplam 186 hissedarı var. En büyük hissedar Yenigün Haber Ajansı. İkinci Cumhuriyet Vakfı. Daha sonra sırasıyla işadamı İnan Kıraç, T Medya (Mehmet Emin Karamehmet), Aydın Doğan, Ali Haydar Veziroğlu, Server Tanilli gibi isimler A, B ve C grubu hisselere sahip. Yenigün Haber Ajansı ise 19 hissedarlı. Bunlardan biri Yenigün Holding. Dolayısıyla holdingdeki 186 hissedar ajansta da temsil ediliyor. Ajansta, holdingin ardından en büyük hisse Cumhuriyet Vakfı ve İbrahim Yıldız'a ait. Yıldız'ın 4 milyon 700 bin, holdingin 1 milyon 200 bin lira hissesi var. Osman Berkmen, Zekeriya Temizel, İlhan Selçuk, Mustafa Ali Balbay, Gürbüz Çapan ve Kenan Tekdağ 2005- 2010 arasında, Turgay Ciner'in sahibi olduğu Park Holding 2012'de yönetimden ayrılmış. Şu an şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç, Başkan Yardımcısı Akın Atalay ve Yönetim Kurulu Üyesi Önder Çelik. Akın Atalay, Fethullah Gülen'in Paralel örgütüne yakınlığıyla biliniyor.

PARALEL BASKISI DAHA FAZLA
Birçok gazeteci, medya kuruluşunun özgürce hükümet aleyhinde yayın yaptığı bir ülkede baskı söyleminin gerçeği yansıtmadığı görüşünde. Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, "Yandaş medya olarak adlandırıldığımız halde bugün Paralel örgütün en az 500 suç duyurusu ve 150-200 kadar davasıyla muhatap durumdayız. Eğer bir baskıdan söz edilecek olursa, Paralel'in baskısı, devlet baskısından daha fazla" dedi. Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ise, "Bir kara propaganda yapılıyor. Bir kısmı iktidara, sayın Cumhurbaşkanına rencide edici bir biçimde kişilik haklarını her gün çiğneyen bir biçimde muhalefet ediyor. Bu nasıl bir baskıdır ki halen bu yayıncılık yapılabiliyor" diye konuştu.

38 GAZETEDEN 21'İ MUHALİF
Paralel medya ile destekçileri sürekli olarak basının özgür olmadığı ve baskı altına alındığı yönünde algı operasyonu yürütüyorlar. Oysa, ülkemizde muhalif yayın yapan gazete ve televizyonların sayısı, bu iddiaların "kara propaganda" olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye'de yayın yapan 38 ulusal gazeteden 21'i, en çok reyting alan 5 ulusal kanalın 4'ü, 18 haber kanalından da 9'u, hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a muhalif yayın yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havuz Cumhuriyet'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN