Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kadına şiddet alçaklık'

Üniversiteli 'ın öldürülmesini 'canice, vahşice' sözleriyle nitelendiren Erdoğan: İnşallah hak ettikleri cezayı en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Kadına şiddet ülkemizin kanayan yarası

Giriş Tarihi: 17.2.2015
'Kadına şiddet alçaklık'
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, üniversite öğrencisi Özgecan Arslan'ın katledilmesine tepki gösteren Erdoğan, bu işin bizzat takipçisi olacağını söyledi. Erdoğan, 42 müteahhit firmasının ödüllendirildiği törende şu mesajları verdi:
TAKİPÇİSİ OLACAĞIM: Bu alçaklığın, canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandılar. İnşallah hak ettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Şu anda da zaten takip ediyorum. Kadına şiddet konusu maalesef ülkemizin kanayan bir yarasıdır. Bizim kültürümüzde kadının ayrı ve özel bir yeri vardır. Cüzdanlarımızdaki 50 liralık banknotu hazırlarken arkadaşlara yaptığım çalışma önüme geldiğinde dedim ki; bir de biz tarihimizde başarılı hanımlarımız var onlardan bir tanesinin resmini de buraya koyalım. Osmanlının son döneminin ve Cumhuriyetin ilk döneminin önemli Romancılarından Fatma Aliye Hanım'ın resmini buraya koyduk.

ÖZGECAN İÇİN SİYAH TEPKİ - TIKLAYIN

BARO'DAN ÖZGECAN ASLAN'IN ANISINA SAYGISIZLIK - TIKLAYIN

KADINA ŞİDDET UYGULAYAN ALÇAKTIR: Buna rağmen töre denilerek kadının şahsiyetinin yok edildiğini, kimi zaman çağdaşlık denilerek kadının metalaştığına şahit olduk. Buradan açıkça ifade ediyorum; kadını zayıf görerek, kadını korumasız görerek, kadını aciz görerek ona şiddet uygulayan her kim olursa olsun alçaktır, zavallıdır. Kadına şiddet uygulamak Allah'ın emanetine ihanet etmek demektir. Kadını şiddete karşı da, metalaştırmaya karşı da korumak için onlarla birlikte mücadele ettim, etmeye de devam ediyorum. Kurucusu olduğum siyasi partide kadınların siyasette, erkeklerle eşdeğer düzeyde temsili için her türlü çabayı gösterdim. Türkiye'nin en yaygın, en aktif, en iyi çalışan kadın teşkilatlanmasını gerçekleştirdim. Buna rağmen kadınların henüz yeterli siyasi temsil düzeyine ulaşamadıklarını biliyorum.
HEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİRDİ: Bu olay hepimizin kızının başına gelebilirdi. Bu konuyu işte bu hassasiyetle sizler, bizler sahiplenmedikçe gerçek bir iyileşme olmayacaktır. Ben Özgecan kızımızın vefatıyla ortaya çıkan hassasiyetin bu yönde yeni bir başlangıcın olmasını temenni ediyorum. Bu elim hadiseyi, bu önemli toplumsal sorunumuzu günlük siyasete alet etmeye tevessül eden herkesi de huzurlarınız da kınıyorum.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kadına şiddet alçaklık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN