Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''''ye büyük şok! Soruşturma genişletildi

Twitter'da '''' adlı hesaptan paylaşımlarda bulunan kişi veya kişiler hakkındaki soruşturma, çıkan haberler de ihbar kabul edilerek genişletildi.

Giriş Tarihi: 18.2.2015 13:15 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 13:39
''Fuat Avni''ye büyük şok! Soruşturma genişletildi
Bazı gazetelerde, Twitter kullanıcısı '''' adlı hesabın paylaşımlarıyla ve mesajları ile ilgili haberlerin yer alması, daha önce ''Fuat Avni'' ile ilgili resen soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince ihbar kabul edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, söz konusu haberleri hali hazırda yürüttüğü soruşturma dosyasına ekledi. Savcılığın, haberlerde yer alan iddiaları ayrıntılı olarak inceleyeceği öğrenildi.

Şantaj köprüsünü Oran kurdu

Akşam, Star ve Güneş gazetelerinde, 16 ve 17 Şubat tarihlerinde ''İşte Fuat Avni, Emre Uslu'', ''İşte Fuat Avni'', ''Fuatavni Emre Uslu'', ''O Gerzek Başkanına Söyle Canıyla Öder'', ''Devletin Zirvesini hala dinliyoruz'', ''Devleti dinliyoruz'' başlıklı çıkan haberlerde, ''Fuat Avni'' isimli hesabın eski polis Emre Uslu'ya ait olduğu iddia edildi.

Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış

Haberlerde, Uslu'nun ''Fuat avni'' adlı hesap üzerinden, bazı polisler ve milletvekillerine doğrudan mesaj gönderdiği öne sürülüyor.

Mesajlarda, operasyonlarda kimlerin gözaltına alınacağı, devletin zirvesinin dinlenildiği, Fethullah Gülen'in ABD'den ayrılacağı ve Kanada'ya yerleşeceği, CHP'nin iktidara gelmesi halinde bazı polislerin müdür yapılacağı iddia ediliyor. ''Fuat avni''nin, aldığı bilgi karşılığında polislerin hesaplarına para yatırdığı da öne sürülüyor.

Engin Ardıç yazdı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Fuat Avni''ye büyük şok! Soruşturma genişletildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN