Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 Aralık savcısına ölüm tehdidi

KPSS soruşturmasını yürüten savcıdan sonra 25 Aralık savcısı da ölümle tehdit edildi. Paralöl suç örgütü, yargıda ve emniyette gücünü yitirince tek çare olarak ölüm tehditi ve şantaja sarıldı. Savcı Uçar’ın tehdit açıklaması Zaman gazetesini rahatsız etti.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:47 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 15:27
25 Aralık savcısına ölüm tehdidi
KPSS'de kopya skandalı soruşturmasını yürüten savcı Yücel Erkman'ın ardından 25 Aralık darbe soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar'ın da tehdit edildiği ortaya çıktı. Uçar'ın özellikle sosyal medya üzerinden kendisine tehditler ile ilgili suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

25 Aralık darbe soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar'ın özellikle sosyal medya üzerine tehdit, hakaret ve iftiralara maruz kaldığı öğrenildi. Uçar'ın bu tehditleri dile getirdiği ve örgütlü bir yapı tarafından bunun gerçekleştirildiğini dile getirdiği bir tweeti üzerine Zaman gazetesi harekete geçti ve savcının kendilerince hizmet hareketi olarak nitelendirdikleri guruba örgüt dediğini iddia etti.

YOĞUN TEHDİT ALTINDA

Gazetede, İsmail Uçar'ın bu tweeti KPSS soruşturmasını yürüten Savcı Yücel Erkman'ın KPSS'de skandal soruşturmasını durdurmak üzere tehdit edildiği haberlerinden sonra attığı iddia edildi. Oysa durumun çok farklı olduğu ortaya çıktı. Adli kaynaklardan edinilen bilgilere göre; İsmail Uçar son dönemde özellikle sosyal medya üzerinden yoğun tehdit aldığını yakın çevresine anlatıyordu. Geçtiğimiz haftada yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Zaman Gazetesi'nden Mümtaz'er Türköne, Şahin Alpay gibi isimleri ifadeye çağırmıştı. Özellikle son günlerde tweettır hesabını öğrenen bazı kişiler savcıya ağza alınmayacak hakaretler ve açık tehditler savuruyordu. Uçar da bu tehditlere dikkat çekmek üzere böyle bir tweet atmıştı.

ZAMAN NEDEN ÜZERİNE ALINDI?


Fakat Başsavcı Vekili'nin örgüt nitelemesinden neden Zaman Gazetesi'nin alındığı anlaşılamadı. Gazete Başsavcının herhangi bir örgüt ismi vermemesine rağmen Gülen hareketini kasdettiğini nerden anladı belirlenemedi.

Başsavcı Uçar'ın ilerleyen günlerde hem gazeteye tekzip göndereceği hem de tehdit mesajları ile ilgili suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.
İsmail Uçar, 25 Aralık darbe soruşturması kapsamında 1 Eylül 2014 tarihinde operasyon gerçekleştirmiş ve 25 Aralık soruşturmasını usulsüzce yürütüp seçilmiş hükümete darbe yapmakla suçlanan polis müdürleri Yakup Saygılı ve Kazım Aksoy'un da aralarında bulunduğu bazı isimleri tutuklamaya sevk etmişti. Nöbetçi Hakimlikçe tutuklanan şüphelilerin büyük bölümü halen Silivri Cezaevi'nden tutuluyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 Aralık savcısına ölüm tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN