Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel hesaba tokat gibi yanıt

Genel Müdürü Bali, Paralel'in algı operasyonuna tepki göstererek, "Bizim üzerimizden cephe genişletmeyin" dedi

Giriş Tarihi: 24.3.2015
Paralel hesaba tokat gibi yanıt
Genel Müdürü Adnan Bali, geçtiğimiz aylarda Paralel trol hesapları üzerinden yapılmaya çalışılan algı operasyonuna sert çıktı. 39'uncu 'İş'le Buluşmalar' toplantısında İzmir'de işadamlarına hitap eden Bali, İş Bankası özelinde bir sorun varmış algısı yaratmayı hedefleyen mesajlara gönderme yaparak, "Kimse kendi hedefi üzerinden ya da kendi hedefi uğruna gayri şeffaf medyalarda İş Bankası üzerinden, İş Bankası gibi bu ülkenin gözbebeği kurumları yıpratmayı denemesin. Bizim üzerimizden asla cephe genişletmeye çalışmasın. Nitekim bu işe de yaramaz" dedi. İş Bankası'nın hissedar yapısının belli olduğunu belirten Bali, şöyle konuştu: "Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun kayıtlarına bakan, anında ne olduğunu ne bittiğini görür. İş Bankası'nın hissedar yapısı belli özellikler, farklılıklar da taşır. Çalışanlarının ve bu kuruma uzun yıllar hizmet etmiş emeklilerinin en yüksek hissedarlığı oluşturduğu, kurumsal manadaki en yaygın sahiplik modelidir İş Bankası...""TÜRKİYE'YE TARAFIZ"
Bali, İş Bankası'nın siyasetin içinde olmadığını, anonim şirketi teknik bir tutarlılıkla yönettiklerini belirterek, "Faaliyet alanımızla ilgisi olmayan hiçbir konuda biz bir banka olarak taraf değiliz, ama bu ülkeye tarafız, Türkiye'ye tarafız" dedi.

MİLLİ BANKACILIK VURGUSU YAPTI
İş Bankası'nı bir banka ile sınırlandırmanın yanlış olacağının altını çizen Bali, şöyle konuştu: "Biz, aş, iş, istihdamız. İş Bankası olarak biz istikrarız. Bizim varlığımız, müşteri portföylerindeki varlığımız istikrar manasına gelir. Bankacılığın nerede başlayıp, nerede duracağına ilişkin çıtaları koyabilmeyi doğru dürüst düşünüyor isek, İş Bankası'nın portföylerdeki varlığı önemlidir. Çünkü bu ülke zor süreçlerden geçiyor. 3-5 nesilde biriktirilmiş sermayelerin acil politikalarla riske edilmesi asla söz konusu olamaz" şeklinde konuştu. Bali, "Milli bankacılığın önderi olmaya devam edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel hesaba tokat gibi yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN