Bedduacı komutan görevden alındı

Sosyal medyadan propagandası yapan Binbaşı Erdal Müniroğlu görevden alındı. Binbaşının 17 ve 25 Aralık darbe girişimi sırasında Gülen'in beddualı videosuna “Derinden amin diyorum” notunu yazdığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 02:09 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:42
Bedduacı komutan görevden alındı
Siirt Jandarma Komutan Yardımcısı Binbaşı Erdal Müniroğlu'na ait olduğu iddia edilen facebook ve twitter hesaplarından paylaşılan propagandası içeren yorumlar ve fotoğraflar şok etkisi yarattı. 6-7 Ekim Kobani olaylarında 5 kişinin öldüğü, yakın tarihe kadar birçok terör olaylarına tanık olan, kırsalında birçok PKK'lının bulunduğu Siirt'te jandarma istihbaratın başında bulunan Binbaşı Müniroğlu iddialar üzerine görevden alındı. Konuyla ilgili valilik inceleme başlatırken iddiaları araştırmak için Siirt'e iki müfettiş gönderildi.

ALENEN PARALEL YAPIYA DESTEK VERDİ

Müniroğlu'nun hesaplarından yaptığı paylaşımlarda 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından 'in yaptığı beddua ile ilgili dikkat çeken yorumlar var. Müniroğlu, yasadışı dinlemeden tutuklanan Emniyet Müdürü Tufan Ergüder'in bir mesajının altına şu yorumu yapmış: Hocanın bedduasına şimdi derinden amin diyorum.FUATAVNİ'NİN TWEET'LERİNİ DE PAYLAŞMIŞ


Paralel yapının sosyal medyadaki köstebeği 'nin de sıkı takipçisi olan Binbaşı Müniroğlu sosyal paylaşım sitesinden onun attığı twitleri paylaşmış. Müniroğlu fuatavni'nin Firavun benzetmesi ile ilgili twitini paylaşmış.

KADDAFİ VE FİRAVUN BENZETMESİ

Kendisi de çok kritik bir devlet görevinde bulunan Binbaşı Erdal Müniroğlu bir paylaşımında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren videoya şu yorumu yapmış "Saddam, Kaddafi, Mübarek, Ebrehe, Karun, Firavun da çok muktedirdi…"

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedduacı komutan görevden alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN