Türkiye'nin en iyi haber sitesi

duyurusuna paralel destek

Giriş Tarihi: 1.4.2015 00:39 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 12:31
DHKP-C duyurusuna paralel destek

'nde gerçekleştirilen terör eylemine paralel gazetecilerden destek gecikmedi. Nazlı Ilıcak, lar, Önder Aytaç gibi isimlerin attığı tweetler pes dedirtti.

'nın yayın kurumu 'nun haber spikeri şehit edilen Savcı Mehmet Kiraz'ın rehin alındığı saatlerde 'ye yakınlığıyla bilinen Halkın Sesi TV twitter adresinden yapılan duyuruyu RT etmesi tepkiyle karşılandı.

STV spikeri Yıldırım'ın RT ettiği twitte, "DHKP-C savaşçıları 'ın hesabını sormak için şu anda 'nde, eylemde" denildi.

Yıldırım tepkiler üzerine paylaşımını geri çekti.

NAZLI ILICAK'TAN DA SKANDAL TWEET

Gülen örgütünün sözcüsü gibi davranan Nazlı Ilıcak, Çağlayan'daki olay hakkında şoke eden twitler attı. Ilıcak bir de şarkı paylaştı.

Berkin Elvan bahanesiyle İstanbul Adalet Sarayı'nın basılıp, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasının ardından sosyal medyada hemen bir algı operasyonu başladı. Daha ilk saatlerden itibaren paralel yapıya mensup isimlerin attığı twitler dikkat çekti.

Bu mesajlar kime, nereye?

Teröristlerin binaya nasıl girdiği, silahların içeri nasıl sokulduğu en çok merak edilen konu olurken, paralel yapının güdümündeki bazı isimlerin hemen harekete geçtiği görüldü. Örgütün sözcüsü gibi çalışan bazı gazeteciler ve akademisyenler, konuyu sürekli dinleme operasyonlarında tutuklanan paralel polislere getirmeye çalıştı.

Gülen örgütü mensupları attıkları twitlerle, "telekulak polisler tutuklanmasaydı bu olay olmazdı, Cemaatçi polisleri tutukladınız bunlar oldu" şeklinde mesajlar verdi.

Gülen örgütü iyice köşeye sıkışmıştı

Bu durum, KPSS soruşturmasıyla, dinleme operasyonlarıyla, 'in mason olduğu yönündeki haberlerle iyice köşeye sıkışan paralel yapı için adeta ilaç gibi geldi. Bu olay sayesinde Gülen örgütü, hem alçakça bir algı operasyonuna girişti, hem de gündem değişmiş oldu.

Diğer paralel gazeteciler de DHKP-C terörüne destek verek mesajlar attılar.

Ilıcak'tan yoğun şekilde Gülen örgütü mesajı

Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Nazlı Ilıcak, olayın ilk dakikalarından itibaren yoğun şekilde algı çalışması yaptı.

Ilıcak, alıntıladığı bir twitte "Serdar BAYRAKTUTAN gibi yiğitleri içeri atarsanız terörist bayrağını asar adliyeye. Savcı esir!!!" derken, diğer bir twitinde "Cemaat'ten hayali bir terör örgütü yaratmaya çalışırken, gerçek teröristler ellerini kollarını sallayarak Adliye'yi basıyor. Kim sorumlu?" ifadelerini kullandı. ,

Ilıcak bir başka twitinde de şöyle dedi: "Hırsızla darbeci kolkola girince, deneyimli ve dürüst polisler cezaevine girdi. Önleme dinlemesi suç sayıldı.TERÖRİSTİN önü açıldı"SAVCI CAN ÇEKİŞİRKEN ŞARKI PAYLAŞTI

Nazlı Ilıcak'ın yine aynı saatlerde Cem Karaca'nın "bizi siz delirttiniz" şarkısını paylaşması da tuhaf karşılandı.

ŞEHİT SAVCIYA DEĞİL TERÖRİSTLERE ÜZÜLDÜLER


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DHKP-C duyurusuna paralel destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN