Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet manşetine terör soruşturması

Gazetesi nerede çekildiği belli olmayan fotoğraflarla Türkiye’yi dünyaya savaş suçlusu gibi gösterme manşeti ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı terör soruşturması başlattı.Son ihanet manşeti ile birlikte Paralel örgüt ile örgüt üyelerine sayfalarını açan Can Dündar arasındaki kirli ittifak iyice gözler önüne serildi.

Giriş Tarihi: 29.5.2015 10:40 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 12:27
İhanet manşetine terör soruşturması

AMAÇ TÜRKİYE'Yİ DÜNYA KAMUOYUNDA KÜÇÜK DÜŞÜRMEK

nın Adana ve Hatay'da durdurulması ile ilgili soruşturma yürüten İstanbul Başsavcılığı, Tırları paralel yapıya mensup kişilerin Türkiye'yi uluslar arası arenada zor durumda bırakmak amacıyla sanki yasa dışı oluşumlar destekleniyor havası vermek niyetiyle durdurulduğunu ana hedefin ise Türkiye Cumhuriyeti hükumetinin yetkililerinin Uluslar arası Savaş Suçluları Mahkemesi'nde mahkum etmek olduğunu tespit etti.

O TIRI DURDURAN 26 KİŞİ CEZAEVİNDE

Savcılık sözde Selam örgütü soruşturması kapsamına aldığı Tırların durdurulması eyleminin paralel örgütün bir planı olduğunu belirledi ve bu çerçevede toplam 26 asker tutuklanarak ceza evine konuldu. Soruşturma savcısına göre MİT Tırları planlı şekilde durduruldu ve talimat paralel yapılanmanın üst yöneticileri tarafından verildi.

NERDE VE KİMLER TARAFINDAN ÇEKİLDİĞİ BELLİ OLMAYAN FOTOĞRAFLAR

Başsavcılık bu eyleme bu denli önem verip kumpası bütün çıplaklığıyla gözler önüne sermek maksadıyla titiz bir soruşturma yürütürken Cumhuriyet Gazetesi bugünkü sayısında nerede ve kim tarafından çekildiği belli olmayan bazı fotoğrafları manşetine taşıyarak tırların dorselerinde askeri mühimmat olduğunu iddia etmek suretiyle müthiş bir sorumsuzluğa imza attı.

Üstelik Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar imzasıyla yayınlanan haberde Türkiye sanki Suriye'deki yasadışı oluşumlara silah sevkiyatı yapıyor izlenimi oluşturmaya çalışıldı.

CUMHURİYET'E TERÖRLE MÜCADELE SORUŞTURMASI

Haber üzerine harekete geçen Başsavcılık 3713 sayılı terörle mücadele kanunu çerçevesinde Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri hakkında soruşturma başlattı.Cumhuriyet Gazetesi yöneticileri ifadeye çağırılacak.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet manşetine terör soruşturması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN