'dan komik açıklama!

’dan SABAH’ın bugünkü manşetine komik savunma! 28 Şubat sürecinde attığı manşetlerle REFAHYOL Hükümeti’nin sonunu getiren, orduyu 28 Şubat darbesine zorlayan, her fırsatta “hükümeti ben düşürdüm” itirafından bulunan Aydın Doğan’dan bugün komik bir açıklama geldi. Nefret suçlarının amiral gemisi Hürriyet’in tertemiz bir geçmişi olduğunu iddia eden Doğan Medya Grubu, yine “basın özgürlüğüne darbe” yalanına sığındı!

Giriş Tarihi: 9.10.2015 17:52 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 18:12
Aydın Doğan'dan komik açıklama!
Yıllardır silik siyasetçileri elinde pijamalarla karşılayan, askeri vesayet ile korkutarak siyasete yön veren, yıktığı seçilmiş iktidarlarla övünen ve medyasında büyük bir panik yaşanıyor. 28 Şubat sürecinde attığı manşetlerle REFAHYOL Hükümeti'nin sonunu getiren, orduyu 28 Şubat darbesine zorlayan, her fırsatta "hükümeti ben düşürdüm" itirafından bulunan Aydın Doğan'dan bugün komik bir açıklama geldi.
AYDIN DOĞAN'DAN MEDYA'YA DAVA YAĞMURU

YİNE "BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE DARBE" YALANINA SIĞINDI.
Nefret suçlarının amiral gemisi Hürriyet'in tertemiz bir geçmişi olduğunu iddia eden Doğan Medya Grubu, yine "basın özgürlüğüne darbe" yalanına sığındı! Attığı yüzlerce utanç manşeti hala hafızalarda iken, Ahmet Kaya ve Hrant Dink'in bütün Türkiye'nin gözleri önünde ölüme sürükledikleri bilinirken, bugün yaptığı açıklama ile 28 Şubat soruşturmasından sıyrılmaya çalışan Aydın Doğan, yaptığı basın açıklamasında güldüren ifadelere yer verdi.

28 ŞUBAT DARBE SÜRECİYLE HİÇ İLGİLERİ YOKMUŞ!

28 Şubat darbesinde baş aktör olmalarına rağmen tek bir ifade bile vermeyen Aydın Doğan ve medyası, darbelerle ilişkileri ilk kez gündeme gelmesi ile birlikte "Grubumuzun ne geçmişte ne de bugün, hukuka, ahlaka, gelenek ve teamüllere aykırı hiçbir işlemi bulunmamaktadır." diyerek yine pişkin yalana sığındı.

CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET SERBEST, AYDIN DOĞAN'I ELEŞTİRMEK YASAK!

Sabah'ın bugünkü haberinde yer verdiği gibi birçok gazeteciye tazminat ve ağır hapis cezaları ile cezalandırılmaları için suç duyurularında bulunan Aydın Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve ailesine yapılan en ağır saldırıların "düşünce özgürlüğü" kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini iddia ediyor. Kendisi hakkındaki iddialara "iftira" diyerek en ağır hapis cezaları ile cezalandırılmasını isteyen Aydın Doğan, Cumhurbaşkanı ve ailesine yapılan tüm alçak saldırılarla ilgili başlatılan soruşturmaları "basına darbe" başlıkları ile itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

İŞTE AYDIN DOĞAN'IN GÜLDÜREN AÇIKLAMASI

Doğan Grubu Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu, son günlerde bazı yayın organlarında, Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın "28 Şubat Soruşturması" çerçevesinde soruşturmaya dahil edileceği yönünde haberler yer aldığını hatırlatarak bir açıklama yaptı.

"Bu iddiaların yeniden gündeme getirilmesi, Grubumuz üzerinde yeni bir baskı çabası olarak değerlendirilmektedir. Grubumuzun ne geçmişte ne de bugün, hukuka, ahlaka, gelenek ve teamüllere aykırı hiçbir işlemi bulunmamaktadır. Öte yandan, bugün iktidara yakın medyada, Onursal Başkanımız Sayın Aydın Doğan'ın bazı gazetecilere karşı tazminat ve ceza davaları açtığından bahisle, bunun basın özgürlüğüne aykırı olduğu iddiasına yer verilmiştir. Açılmış olan davaların tümü iftiraya karşıdır."

SABAH.COM.TR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Doğan'dan komik açıklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN