Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tayvan'dan Türkiye'ye uzanan Paralel ihanet!

Giriş Tarihi: 8.1.2016 10:31 Güncelleme Tarihi: 8.1.2016 10:37
Tayvan'dan Türkiye'ye uzanan Paralel ihanet!

Tayvan’da verdiği konferanslarda Türkiye'yi karalayan Zaman yazarı Balcı’ya, “Türkiye’yi jurnallemeyin” diye e-posta atan iş adamı İsrafil Çimen'in işyeri polis tarafından basıldı. Çimen'i FETÖ’nün Tayvan imamının şikayet ettiği ortaya çıktı.

Fethullahçı yapıyla bağlantılı olarak dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren kişilerin, kendilerinden olmayan kişilere yönelik yıldırma politikaları devam ediyor. Bu politikanın son mağdurlarından biri de iş adamı İsrafil Çimen oldu. Yaklaşık 8 yıl yaşadığı Tayvan'ın başkenti Taipei'de elektronik ve gıda alanında şirketler kuran Çimen, ilk olarak Van Depremi'nde yardım için toplanan paraların yerine ulaştırılmadığını öğrendiği zaman Gülen örgütü mensuplarıyla karşı karşıya geldi. Yardım için verdiği 2 bin doları geri isteyen Çimen, yardımların ulaştırılmadığını bizzat yapıyla iyi ilişkileri olan kişilerden öğrendi.

İşadamı İsrafil Çimen
EN KÖKLÜ ÜNİVERSİTEDE TÜRKİYE'YE SALDIRDI!
Fethullahçı yapının yurt dışında konferanslar aracılığıyla Türkiye'yi zor durumda bıraktığı günlerde Tayvan'da da benzer bir program düzenlendi. Zaman Gazetesi Yazarı Kerim Balcı, bu ülkede verdiği ilk konferansta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türkiye'ye yönelik pek çok karalamaya imza attı. Balcı'nın ikinci konferansını bu kez ülkenin en köklü üniversitesi olan Ulusal Chengchi Üniversitesi'nde verdiğini anlatan Çimen, Balcı'ya konferans öncesi elektronik posya gönderdi.
FETÖ'nün Tayvan İmamı Hüseyin Kızmaz
POLİS BASKINI YAPTIRDILAR

Elektronik postada, "Türkiye'yi jurnallemeyin" diyen Çimen, Balcı'yı tehdit ettiği iddiasıyla, FETÖ'nün Tayvan sorumlusu Hüseyin Kızmaz tarafından polise şikâyet edildi. Çimen'in işyeri polis baskınına uğradı ve 33 gün kapalı kaldı. Çimen, bu olay nedeniyle 15 bin dolara yakın zarar etti.

ŞİKAYETİ UÇAKTA ÖĞRENDİ

Film gibi olay, Tayvan'dan 13 saat uzaklıktaki İstanbul'a taşındı. 6 Ocak Çarşamba günü Türkiye'ye gelmek üzere saat 5 sularında THY'nin TK025 sefer sayılı uçağa binen Çimen, Kızmaz ile yan yana koltuğa denk geldi. Çimen'in koltuk değiştirme talebi ise reddedildi. Yaklaşık 13 saat birlikte uçan ikilinin atışmaları sonucu FETÖ Tayvan Sorumlusu Hüseyin Kızmaz, İsrafil Çimen'in işyerini attığı elektronik posta mesajı nedeniyle polise bastırdığını sinirle itiraf etti.


Zaman Gazetesi Yazarı Kerim Balcı
KAÇMADAN HESAP VERMELİ

Elektronik mühendisi Çimen ile Kızmaz arasındaki atışma kavgaya dönüştü. Mağdur Çimen, Kızmaz ile birbirine girdikten sonra serçe parmağı kırıldı. Kızmaz ise hastanelik oldu. şikayetçi olan Çimen, Kızmaz'ın yurt dışına kaçmadan hesap vermesini istedi.

HAMAS'A TERÖR ÖRGÜTÜ DEMİŞTİ!

Konferanslar aracılığıyla Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın itibarsızlaştırılmak istendiğini anlatan Çimen, "Kerim Balcı ilk konferansında Hamas'a terör örgütü demişti. İkinci kez konferansa geleceğini öğrendim. Bu konferansa önemli bölümlerin master ve doktora öğrencileri katılıyor. Ülkemizin yanlış tanıtılmasını istemedim. Konuşmalarına dikkat etmesi için uyarı mesajı attım. Gönderdiğim elektronik posta ölüm tehdidi olarak algılanmış ve hakkımda şikayetçi olunmuş" diye anlattı.

Kaynak: Yenişafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayvan'dan Türkiye'ye uzanan Paralel ihanet!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN