Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Beni Fethullah Gülen kovdurdu

CHP Milletvekili , Fethullah Gülen’in sert eleştirileri yüzünden kendisini Cumhuriyet’ten kovdurduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4.2.2016 08:58 Güncelleme Tarihi: 4.2.2016 15:52
Mustafa Balbay: Beni Fethullah Gülen kovdurdu
Son dönemde terör örgütü PKK'ya ve FETÖ'ye yakın duran yayınlarıyla dikkat çeken Cumhuriyet gazetesi, markayla özdeşleşen yazarı Mustafa Balbay'ın yazılarına son verdi.

FETÖ'ye yönelik sert eleştirileri ile gazete yönetiminin gözüne batan Balbay, Cumhuriyet'ten uzaklaştırılmasında FETÖ'nün parmağının olduğunu söyledi.

MUSTAFA BALBAY CUMHURİYET'TEN KOVULDU!

Kovulduğuna ilişkin haberlerin ardından "Cumhuriyet'te FETÖ'cülükten Kürtçülüğe kadar her şey serbest ama CHP Milletvekili olarak yazı yazmak yasak" tweet'ini paylaşan Balbay bugün'ün sorularını yanıtladı.

FETÖ BALBAY'A YİNE ACIMADI!

Balbay, "Her şeyi değiştireceğiz, başkalaştıracağız. Balbay olmasın demiş olabilirler" dedi. Geçtiğimiz hafta üç yazarı Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nca düzenlenen Abant Platformu'na katılan Cumhuriyet gazetesi, attığı her adımla "Yönetimine FETÖ el koydu" iddiasını güçlendiriyor. Balbay, gelinen noktayı "Cumhuriyet'te artık eksen, ilke kalmadı" sözleriyle değerlendirdi. FETÖ'nün Ergenekon kumpası nedeniyle 5 yıl cezaevinde kalan Balbay, gazetenin son dönemdeki yayınlarını kendisinin de beğenmediğini ve bunu dile getirdiğini belirtti.


HABERLERİN TAMAMI FETÖ'YÜ ONAYLIYOR

Cumhuriyet'in haberlerinde tamamen Fethullah Gülen'i savunan bir bakış açısının gözlendiğini vurgulayan Balbay, "Görüşlerine katılmıyorum, ama ona yapılanları haksız buluyorum' diyebilirsiniz. Ancak Cumhuriyet yayınlarında, genel duruşunda tamamen 'Onlar doğru yapmışlardır ve haksızlığa uğramışlardır' diyor. Halbuki dünyanın her ülkesinde devletin içinde devlet hiyerarşisi dışında bir örgütlenme kurarsanız bu suçtur" dedi.

Kaynak : Bugün

"Beni FETÖ kovdurdu"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Balbay: Beni Fethullah Gülen kovdurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN