Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li muhalifler de harekete geçiyor

Giriş Tarihi: 13.5.2016 12:10
CHP'li muhalifler de harekete geçiyor

'nin ardından 'li muhalifler de harekete geçti. Parti içerisinde muhalif olarak adlandırılan bazı isimler "seçimli olağanüstü kurultay" talebiyle harekete geçmeye hazırlanıyor.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun tek aday olduğu olağan kurultayını ocak ayında gerçekleştiren 'de, muhalif olarak adlandırılan bazı isimler "seçimli olağanüstü kurultay" talebiyle harekete geçmeye hazırlanıyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday olduğu 35. Olağan Kurultayı'nı ocak ayında gerçekleştiren CHP'de, muhalif olarak adlandırılan bazı isimler "seçimli olağanüstü kurultay" talebiyle harekete geçmeye hazırlanıyor.

AK Parti'deki olağanüstü kongre kararı ile 'deki gelişmeler, CHP kulislerini de hareketlendirdi. Olağanüstü kurultay talebiyle yola çıkmaya hazırlanan "muhalifler", yurt genelindeki parti örgütleriyle bir araya gelerek bu taleplerine destek bulmaya çalışacak. Şu an için iki farklı grup olarak bilinen muhaliflerden ilkini, 18. Olağanüstü Kurultay'da genel başkanlığa aday olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin başını çektiği grup oluşturuyor. Bazı milletvekillerinin de destek verdiği İnce, çalışmalarına Balıkesir'den başlayacak.

KILIÇDAROĞLU'NA ÖFKELENMEK YERİNE ONA YARDIM ETMELİYİZ

MUMCU SÜRPRİZİ

CHP'de bir diğer grup ise başını eski milletvekili 'nün çektiği grup. Olağanüstü kurultay çağrılarını yurt genelinde düzenleyeceği toplantılarla duyurmaya hazırlanan bu grubun desteklediği ismin ise eski TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu olduğu ifade ediliyor.

TOPLANTILAR BÜYÜYEREK DEVAM EDECEK

Eki CHP Milletvekili Şahin Mengü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eski milletvekilleri olarak, partinin durumunu değerlendirdikleri bir toplantıyı önceki günlerde yaptıklarını, 5 Haziran'da bir toplantı daha gerçekleştireceklerini belirterek, bu toplantıların sonuç alınıncaya kadar büyüyerek devam edeceğini dile getirdi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN YENİ SKANDAL

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li muhalifler de harekete geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN