Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GİB cezası sorgulaması ve ödeme işlemleri!

cezası sorgulama ve ödeme işlemleri ten yapılabiliyor. Trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri GİB üzerinden yapılmaktadır. Siz de GİB üzerinden trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 24.6.2016 11:43
GİB trafik cezası sorgulaması ve ödeme işlemleri!

Sürücüler için önemli olan cezası sorgulama işlemi yapmak için artık geçmişte olduğu gibi sıra beklemek ve zaman kaybetmek zorunda değilsiniz. in olduğu her yerden hem mobil olarak hem de bilgisayardan rahatlıkla öğrenilebilen ve ödemesi yapılabilen trafik cezası ödeme işlemleri vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. İstanbul'daki araç sayısının artışı kazalarla birlikte kural ihlallerini de beraberinde getiriyor. Yapılan bu ihlaller sonucunda sürücülere kamera sistemi ile plakalarına ceza kesebiliyor. Önceden olduğu gibi bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için EGM ve GİB kurumlarına gitmeye gerek de kalmıyor. Sürücüler isterlerse bu konuyla ilgili trafik cezası itiraz etme işlemlerini yaparak gelen cezalara itiraz etme talebinde de bulunabiliyor. Çünkü zamanında cezalarını ödemeyen sürücüler için faiz uygulaması yapılıyor. Yapılan uygulamalardan sonra cezalarına itiraz etmek isteyenler GİB üzerinden bilgi alabiliyor.

VERGİ BORCU SORGULAMA VE ÖDEME İŞLEMLERİNİZİ GİB EKRANI ÜZERİNDEN YAPABİLİRSİNİZ

E-DEVLET ÜZERİNDEN SORGULAMA YAPABİLİRSİNİZ

Trafik kurallarına uyulmaması halinde plakaya gelen cezalar direkt olarak evinize pasta yardımıyla da ulaşabilir. Ancak posta yoluyla ulaşmasını beklemek yerine E-devlet üzerinden de trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemi yapabilirsiniz. E-Devlet platformu devletimizin resmi internet sitesi olarak bilinmektedir. Sistem tüm resmi kamu kurum ve kuruluşlarını kendi bünyesi altında toplamıştır. Bu sebep ile E-Devlet sistemine girş yaptığınızda sağlık hizmetlerinden tutunda eğitim hizmetlerine kadar tüm resmi işlemlerinizi dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapmak için öncelikli olarak yapmanız gereken E-Devlet üyeliği almanız. E-Devlet üyeliği almak için ise yapmanız gereken tek işlem T.C. kimlik belgeniz ile PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubesinde vezne görevlisi size T.C. kimlik numaranıza tanımlı E-Devlet şifresi verecektir. Bu şifre sizin E-Devlet platformuna giriş yapmanızı sağlayacaktır. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan basit işlemlerden biri ise trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemi olarak bilinmektedir. Trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemi internet sistemi üzerinden çok basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Eskiden trafik büro amirliği üzerinden yapılan trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemi online sistemlerin aktif hale gelmesi ile internet üzerinden daha sık kullanılmaktadır. E-Devlet üzerinden yoğun bir şekilde kullanılan trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemi trafik bürosunda bulunan yoğunluktan kurtulmak için büyük avantaj sağlamaktadır. İnternet sayesinde olduğunuz her yerden trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemini basit bir şekilde kullanabilirsiniz. Sizde trafik cezası yediğinizi düşünüyor ve tedirgin oluyorsanız E-Devlet platformu üzerinden trafik cezası sorgulama ve ödeme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

VERGİ BORCU SORGULAMA, GİB BORÇ SORGULAMA

TRAFİK CEZALARINI GİB ÜZERİNDEN DE ÖDEYEBİLİRSİNİZ

Kişilerin trafik cezaları ile ilgili bilgi alabileceği resmi kaynaklardan bir tanesi Gelir İdaresi Başkanlığı'dır. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan işlemler ile birlikte kişiler güncel tüm cezalarını görüntüleme ve bu cezalarını ödeyebilme imkânına sahip olmaktadır.Bu açıdan sizler de konu ile ilgili işlemlerinizde Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesini tercih edebilir ve internet üzerinden sorgulamalar yapılarak ceza bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin ücretsiz bir şekilde sorgulamalar yapabilmesi mümkün olduğu gibi cezaların tüm detaylarını öğrenmek de oldukça kolaydır.

GİB ÜZERİNDEN MTV İLE İLGİLİ İNCELEME DE YAPABİLİRSİNİZ

Siteye giriş yapıldıktan sonra kişilerin trafik cezası sorgulama için oluşturulan hizmet adımlarını takip etmesi ile birlikte kişilerin doldurması gereken bir form ekranda açılacaktır. Bu formun doldurulması ile birlikte kişilere trafik cezalarının yer aldığı özel bir portal açılmış olacaktır. Bu ekranda kişilerin trafik cezaları varsa detaylı olarak bu cezalar yayınlanacak ve böylece bilgi alınması sağlanacaktır. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan bu işlemlerde kişiler aynı zamanda motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili güncelleme ve denetleme de yapabilmektedir. Bu bakımdan Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi araç üzerindeki ceza ve vergi durumları hakkında kişilerin tüm işlemlerini yapabilmesini mümkün duruma getirilmiş durumdadır. İnternet sitesi aracılığıyla yapılan sorgulamalarda kişiler mevcut cezaların detaylarını öğrenebilir ya da motorlu taşıtlar vergisinin ödenmemiş bir dönemi olup olmadığını kontrol edebilir. GİB blog sitesinde yer alan trafik cezası ödeme yazısında belirtildiği gibi kişilerin ödemelerinde ek bir komisyon alınmamaktadır. Kişiler bu kontrolleri yaptıktan sonra istediği takdirde trafik cezalarını internet üzerinden ödeyebilme imkanlarına da sahiptir. Bu seçenekte kişilerin trafik cezası ödeme bağlantılarını takip etmesi ve kredi kartı üzerinden cezalarını ödemesi yeterlidir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GİB trafik cezası sorgulaması ve ödeme işlemleri!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN