Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi borcu sorgulama, GİB borç sorgulama

Giriş Tarihi: 30.10.2015 10:26
Vergi borcu sorgulama, GİB borç sorgulama

GİB borç sorgulama sayesinde vergi borçları kontrol edilebilir. GİB borç sorgulama işlemlerini internetüzerinden yapabilirsiniz.

GİB borç sorgulama işlemlerinde Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi kullanılmalıdır. İlgili sistem sayesinde resmiolarak ödenmesi gereken pek çok borç için internet üzerinden işlem yapılabilmektedir. Onlineolarak sunulan bu imkanlar sayesinde kişilerin kurumlara gitmesine gerek kalmadan hem borçların ödenmesi hem de borçlarını takip edebilmesi için GİB borç sorgulama yapılabilir.

VERGİ BORCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN!

GİB borç sorgulama işlemleri için üyelik açılmasına gerek yoktur. Ayrıca herhangi bir ek ücret ödenmeden GİB borç sorgulama yapılabilir. Bu açıdan GİB borç sorgulama yapmak isteyenlerin direk ilgili sisteme giriş yapması yeterli olacaktır. Böylece GİB borç sorgulama kapsamında hangi konuda işlem yapılacaksa, ekranda yer alacak menü üzerinden o doğrultuda seçim yapılmalıdır. Seçimsonrasında GİB borç sorgulama işlemleri için bir form açılacaktır. Formun doldurulması ile birlikte kişilerin ne kadar borcu olduğu görüntülenecektir.

GİB borç sorgulama yapacak kişilerin ödenmemiş tüm borçları işlemler sonrasında ekranda görülecektir. Borçlarını takip etmek isteyen ya da herhangi bir borcu olup olmadığını öğrenmek isteyen kişilerin belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacaktır. Borçsorgulama sonranda ödeme işlemleri de yapılabilir.

GİB Borç Ödeme

Borç sorgulama sonrasında ödeme yapacak kişilerin kredi artını kullanması gerekir. Kredi kartı üzerinden yapılacak ödemeler sayesindekişilerin tüm borçları kapatılacaktır. Kişilerin bu konuda tereddütleri olabildiği gibi kredi kartı ile yapılacak işlemlerde tüm güvenlik önlemleri alınmış durumdadır. Buaçıdan herhangi bir endişe duyulmasına gerek yoktur. Güvenli bir şekilde internetüzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişilerin hiçbir borcu kalmayacaktır.

Ödeme işlemlerinde tüm kredi kartları kabul edilmektedir. Bu açıdan herhangi bir kriter bulunmadığından dolayı kredi kartınız üzerinden sizler de kolay bir ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternetüzerinden yapılacak ödemelerde ek bir komisyon ya da işlem ücreti alınmamaktadır. Bu bakımdan kurumlara gidilmesine, sıra beklenmesine internet hizmetleri sayesinde gerek kalmayacaktır. Özellikle zaman yönünden kısıtlı olan ya da kurumlara gitmek için vakti olmayanların internethizmetlerinden yararlanması avantajsağlayacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergi borcu sorgulama, GİB borç sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN