İşte darbe girişiminden 1 gün önce Kuleli Askeri Lisesi

Giriş Tarihi: 9.8.2016 15:46 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 16:52
İşte darbe girişiminden 1 gün önce Kuleli Askeri Lisesi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında OHAL kararnamesiyle kapatılan Kuleli Askeri Lisesi'nde darbe girişiminden sadece 1 gün önce 170'nci heyecanı yaşanmıştı.

Darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle komutanları ve bazı öğrencileri tutuklanan Kuleli Askeri Lisesi'nde 14 Temmuz'da gerçekleşen inin görüntüleri ortaya çıktı. O görüntülere ulaşıldı.

İşte darbe girişiminden 1 gün önce Kuleli Askeri Lisesi

OKUL BAYRAKLARLA DONATILMIŞTI

Mezun olan 12. sınıf öğrencilerinin aileleri, Türk bayraklarıyla donatılan tören alanında kendilerine ayrılan tribünde yerlerini aldı. Her yıl olduğu gibi gurur ve coşku hakim tören alanında.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANI GELDİ

Tören, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın alana gelişiyle başlıyor. Orgeneral'e, bir gün sonraki darbe girişiminde rol aldıkları gerekçesiyle tutuklanacak okulun üst düzey komutanlarının da aralarında yer aldığı askerler eşlik ediyor. Bu sırada alkış tufanı kopuyor. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı; ardından okulun andı öğrenciler tarafından heyecan ve coşkuyla okunuyor.

SON TÖREN

Bu, Kuleli Askeri Lisesi'nin son kez okunan andı; tören son mezuniyet töreni; öğrenciler de son mezun öğrencileri oluyor. Mezunlar adına okulun birincisi bir konuşma yapıyor.. Ardından öğrenciler isimleri okunarak teker teker gelip diplomalarını alıyor. Final Kuleli marşı eşliğinde tören geçişiyle yapılıyor.

ÇENGELKÖY'DE TARİHİ DİRENİŞ

15 TEMMUZ GECESİ ÇENGELKÖY'DE NELER YAŞANDI?

ÇENGELKÖY KARAKOLU'NU REHİN ALAN HAİNLER YAKALANDI!

O GECE ÇENGELKÖY'DE NELER YAŞANDI? GÖRGÜ TANIĞI DEHŞET SAATLERİNİ ANLATIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte darbe girişiminden 1 gün önce Kuleli Askeri Lisesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN