Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haberi: ve örgütüne dev operasyon! "" ve kedicikleri gözaltında

haberine göre kamuoyunda "" olarak bilinen 'a sabaha karşı İstanbul Emniyeti Mali Şube Müdürlüğü tarafından hava destekli dev operasyon düzenlendi. Suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık ve 7-10-14 yaşlarındaki kız çocuklarına taciz, çocuk alıkoyma, iftira, suç isnat etme, dinin inancın suistimaliyle dolandırıcılık, rüşvet ve ruhsatsız silah bulundurma yer alıyor. İstanbul merkezli 5 ildeki hava destekli büyük operasyonda 200'den fazla gözaltı var. Çengelköy’deki evine baskın yapılan Adnan Oktar ve korumalarının kaçmaya çalışırken emniyet güçlerine mukavemet gösterdiği ve polis tarafından zor kullanılarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 11.7.2018 12:59 Güncelleme Tarihi: 19.7.2018 09:19
Son Dakika Haberi: Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Adnan Hoca ve kedicikleri gözaltında

KÜÇÜK KIZLARI TACİZ VE ULUSLARARASI AJANLIK

Kedicikleri olarak bilinen kadınlar ile sık sık gündemde yer alan Adnan Oktar ve yaklaşık 235 müridinin gözaltına alındığı operasyon sabaha karşı gerçekleştirildi. Son dakika bilgilere göre suçlamalar arasında yaşı küçük çocuklara taciz, organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık, kara para aklama, tehdit ve şantaj yer alıyor.

Operasyonda çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı araç ele geçirildi.

Gözaltına alınan Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar'dan gazetecilerin sorusuna şok cevap "İngilizlerin..."


ADNAN OKTAR ÇENGELKÖY'DEN SARIYER'E KAÇARKEN YAKALANDI

Operasyonun haberini alan Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki evinden Sarıyer'deki gizli bir eve kaçmaya çalıştığı öğrenildi. Kaçmaya çalışırken yakalanan Adnan Oktar'ın polise mukavemet gösterdiği belirtiliyor.


ADNAN OKTAR ÇENGELKÖY'DEKİ EVİNDEN ALINDI

İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alınan Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri öğrenildi. Ayrıca Adnan Oktar'ın canlı yayınlarını yapan A9 TV'ye de bu sabaha karşı operasyon düzenlendiği öğrenildi.

Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! "Adnan Hoca" ve kedicikleri gözaltındaÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR

Adnan Oktar ve müridleri hakkında emniyete çok sayıda şikayette bulunulduğu öğrenildi. Şikayette bulunanların arasında küçük yaşta kız çocuklarının aileleri, dolandırılanlar, örgütten ayrıldığı için iftira ve şantaja uğrayanlar yer alıyor.

Adnan Hoca'nın Kedicikleri olarak bilinen kadınların ilk gözaltı görüntüleri ortaya çıktı

7-10-14 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUKLARI TACİZ EDİLMİŞ

Adnan Oktar operasyonunun detayları ortaya çıkmaya başladı. Adnan Oktar ve örgütü tarafından yaşları 7-10-14 yaşındaki kız çocuklarının cinsel istismara uğradığı belirtiliyor. Birçok aile Adnan Oktar'dan şikayetçi olurken Adli Tıp raporları da yaşı küçük küçük kız çocuklarının suistimale uğradığını doğruluyor.

İŞTE ADNAN OKTAR VE ÖRGÜTÜNE İSNAT EDİLEN SUÇLAR

Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocukların kaçırılması ve alı konulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesiyle dolandırıcılık, kara para aklama, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, tehdit, iftira, rüşvet, eğitim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi.

'Adnan Hoca' olarak tanına Adnan Oktar ve örgütüne son dakika polis operasyonu.. İşte Adnan Oktar ve örgütünden ilk görüntüler...Adnan Oktar Kimdir?

Asıl adının Adnan Arslanoğulları olduğu öne sürülmektedir. Adnan Oktar babasını küçük yaşta kaybetmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da, ortaokulu Cebeci'de, liseyi Kurtuluş'ta tamamlamıştır. Liseden sonra özel bir dershaneye giderek 1979 yılında İstanbul'daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari bölümüne girdi. Bir süre sonra okuldan ayrılan Adnan Oktar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Bölümü'ne girdi. Daha sonra bu okulu da yarım bıraktı.

Kamuoyunda kendisinden Adnan Hoca olarak anıldı. Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır. Cemaati ile birlikte ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır. Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı (BAV), kendi sitesinde amacının "Dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olduğunu ifade etmiştir.

Adnan Oktar grubuna bağlı İnternet siteleri, TV ve değişik yayın araçlarıyla başlıca Mehdilik, Mehdi devri, evrim, yaratılış, ahir zaman, Mesih, İsa'nın dönüşü gibi konularda birçok yayın ile gündeme gelmiştir.

Adnan Oktar'ın Harun Yahya mahlasıyla yayımladığı yüzlerce kitabı olduğu konuşuluyor. Bununla birlikte, Harun Yahya imzasıyla yayımlanan kitaplarını cemaati ile birlikte hazırlamaktadır. Adnan Hoca diye anılan Adnan Oktar, Harun Yahya takma adıyla çok sayıda biyolojik evrim karşıtı kitap çıkarmıştır. Herkes tarafından Adnan Hoca'nın kedicikleri olarak bilinen kadınlar sık sık gündemde yer alıyor.

Adnan Hoca olarak tanınan gözaltındaki Adnan Oktar'a vatandaşlar böyle tepki gösterdi "Kediciklerin..."

Son dakika: Adnan Oktar �rgütünün 2 numaralı ismi kaçtı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika Haberi: Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! "Adnan Hoca" ve kedicikleri gözaltında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN