Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş döviz açıklaması

Haberi: Dolarda yaşanan spekülatif yükselişlerle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü , "Türk ekonomisinin bünyesi sağlamdır. Kimse spekülatif haber ve hareketlere itibar etmesin. bu süreçten güçlenerek çıkacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 13.8.2018 11:40 Güncelleme Tarihi: 13.8.2018 13:04
Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş döviz açıklaması

Kur üzerinden yapılan manipülasyonlarla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türk ekonomisinin bünyesi sağlamdır. Kimse spekülatif haber ve hareketlere itibar etmesin" dedi.

"FİNANSAL İSTİKRAR İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILIYOR"

Kalın açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer kurumlarımız, finansal istikrar için gerekli adımları atıyorlar. Türk ekonomisinin bünyesi sağlamdır. Kimse spekülatif haber ve hareketlere itibar etmesin. Türkiye bu süreçten güçlenerek çıkacaktır."

SAVCILIK O HABERLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz'un perde arkasındaki güçler olarak belirttiği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal barışını, iç huzurunu, birliği ile ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar gerçekleştiren yönlendirici haber, yazılı ve görsel yayın, sosyal medya hesapları ile ekonomik güvenliği tehdit içeren telkinlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

Soruşturmanın Türk Ceza Kanunu, Bankacılık Kanunu, SPK mevzuatı gibi kanun maddeleri uyarınca yürütüleceği belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yapılan açıklamada şunlar denildi:

"15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİN ARKASINDAKİ GÜÇLER..."

"15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçler tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal barışını, iç huzurunu, birliğini ve ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar kapsamında;

Bu amaca hizmet eder mahiyette her türlü yönlendirici haber, yazılı ve görsel yayın, sansasyonel amaçlı sosyal medya hesapları ile birlikte, ekonomik güvenliği tehdit içeren söylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında, Türk Ceza Kanunu, Bankacılık Kanunu, SPK mevzuatı ve ilgili kanun maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş döviz açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN