İhanet için milyonlarca dolar harcıyorlar

Giriş Tarihi: 6.2.2015 02:19 Güncelleme Tarihi: 6.2.2015 17:35
İhanet için milyonlarca dolar harcıyorlar

’nden 90 milletvekilinin Türkiye aleyhine 4 Şubat'ta ABD Dışişleri Bakanı 'e gönderdiği mektubun sponsoru nin kontrol ettiği Turkic-American Alliance (Türki-Amerikan İttifakı) adlı lobi kuruluşu olduğu ortaya çıktı.

'nden 90 milletvekilinin Türkiye aleyhine 4 Şubat'ta ABD Dışişleri Bakanı 'e gönderdiği mektubun sponsoru nin kontrol ettiği Turkic-American Alliance (Türki-Amerikan İttifakı) adlı lobi kuruluşu.

Film 2011'de koptu

Başkanlığını Faruk Taban'ın yaptığı bu kuruluş 2010 yılından bu yana aktif bir şekilde Kongre üyelerine birebir markaj yapıyor ve aynı zamanda gerçekleştirdiği etkinlikler ile Washington, D.C.'de Gülen cemaati propagandası yapan kuruluşların başını çekiyor.

FİNANSTA PARALEL KAOS PLANI - TIKLAYIN

PARALEL POLİSLER EMNİYETTEN EVRAK KAÇIRDI - TIKLAYIN

Kongre üyelerine birebir markaj dışında oy ve para da vadeden cemaatin Kongre'deki gücü "" yanında bir "cemaat lobisi" de oluştuğunu kanıtlar nitelikte.

Paralel Kulak'ta hep aynı hâkimin imzası

MİLYONLARCA DOLAR HARCIYORLAR

ABD Federal Seçim Komisyonu'nun resmi verilerine göre 2006-2012 yılları arasında hem Cumhuriyetçi Parti hem de Demokrat Parti'den adaylara 1,5 milyondan fazla bağış yapan cemaatin destek verdiği isimler arasında Türkiye'yi teröristler yönetiyor diyen Teksas Valisi Rick Perry de vardı.

Bank Asya'ya cevşen okunur mu

PARALEL YAPI'DAN HUKUK DIŞI OYUN - TIKLAYIN

GAZETECİYE KALPAZANLIK KUMPASI KURDULAR - TIKLAYIN

2000-2014 yılları arasında Kongre üyelerine bedava Türkiye'ye getiren , bu geziler sırasında milletvekillerini kendi gazete, dergi, okul ve kuruluşlarına götürerek kendi propagandalarını yaptı. LegiStorm adlı kongre harcamalarını gösteren web sitesinden alınan belgeler, cemaatin bu süre zarfında 3 milyondan fazla bir parayı bedava geziler için harcadığını gösteriyor.

Finansta paralel kaos planı

PARALEL KULAK'TA HEP AYNI HÂKİMİN İMZASI - TIKLAYIN

FETHULLAH GÜLEN İÇİN KIRMIZI BÜLTEN ÇIKIYOR - TIKLAYIN

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'e Türkiye'ye baskı yapması için mektup yazan isimler arasında Teksas Milletvekili Sheila Jackson Lee de bulunuyor. Ekim 2013'te Gülen bağlantılı Harmony Okulları'nın yöneticileri Lee'ye 23 bin dolardan fazla bağışta bulundu.

Yalıya çökmüşler

'DELİLLER DÜZMECE' DEDİ BERAAT TALEBİ REDDEDİLDİ - TIKLAYIN

KILIÇDAROĞLU BANK ASYA'YA DESTEK ÇIKTI - TIKLAYIN

150'den fazla kamu parasıyla işletilen özel okulu tüm ABD'de kontrol eden Gülenciler, bu okullardan elde ettikleri paraları Amerikan siyasetine aktararak Kongre'de güç elde ediyor.

İhanet için milyonlarca dolar harcıyorlar

USULSÜZ BAĞIŞTA BULUNUYORLAR

Daha önce de Pensilvanya Milletvekili Cartwright, Gülencilerin bağışları usulsüz çıkınca, parayı geri vermişti. Ekimde, Fethullah Gülen'in de yaşadığı Pensilvanya'nın Benthlem kentindeki Lehigh Dialogue Center'da düzenlenen bağış etkinliğinde, Abdülkadir Veziroğlu, Faruk Batakçı, Burak Cezik, Süleyman Enis ve Murat Al adlı kişiler, 7 bin 500 doları Demokrat Parti Milletvekili Matt Cartwright'ın kampanyasına vermişti. Gülenciler parayı verdikten sonra milletvekilinin önüne Kongre'de okuması için de bir metin koymuştu. Paralel Yapı'nın liderini demokrasi kahramanı ve ılımlı İslam'ın savunucusu olarak gösteriyordu. Cartwright da metni, Gülencilerin faaliyetlerinden habersiz, 19 Kasım'da ABD Kongresi'ne sunmuştu. Bağışların ABD seçim düzenlemelerinin üçünü ihlal ettiğinin ortaya çıkmasının ardından Cartwright parayı iade etmişti.

Paralel polisler emniyetten evrak kaçırdı

KAYNAK: sabah.com.tr

İskender Bağcılar: Beddua olsaydı Gülen'i oynamazdım


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet için milyonlarca dolar harcıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN