Finansta paralel kaos planı

Paralel örgüt, 70'inci madde kapsamına alınınca kaos planı için düğmeye bastı. Örgüte yakın Ankara 8. İdare'ye kararın iptali için dava açıldı. Anında ara karar çıkarıldı. 'dan Türk bankacılık sektörünün sır bilgileri istendi. BDDK'da savunmayı da Paralel ekip hazırladı. Kirli planın hedefi, 'finansta zafiyet var' algısı yaratmak

Finansta paralel kaos planı
17-25 Aralık darbe girişiminde başarılı olamayan , bu kez 'ya el konulmasını bahane ederek finans sektöründe kaos planı için harekete geçti. Paralel örgütün, batma riski olan Bank Asya'yı Bankacılık Kanunu'nun 70'inci maddesi (kısıtlayıcı önlemler) kapsamından çıkarmak için başvurduğu mahkemenin verdiği ara karar, ekonomiyi sabotaj planını ele veriyor. SABAH'ın ele geçirdiği Ankara 8'inci İdare Mahkemesi'nin kararı, Paralel ihanet örgütünün amacının, yargı ve 'da halen nüfuz ettiği ekibin kumpasıyla ülkenin finans sektörünü kaosa sürüklemek olduğunu belgeliyor.

MURAKIP DİLİYLE YAZILDI

Mali bünyesindeki bozulma nedeniyle 28 Ağustos 2014'te Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK), Bankacılık Kanunu'nun 70'inci maddesi (kısıtlayıcı önlemler) kapsamına aldığı Bank Asya, birkaç ay sonra kararın iptali ve yürütmenin durdurulması için mahkemeye başvurdu. Paralel yapıya yakın isimlerin yer aldığı Ankara 8. İdare Mahkemesi 26 Aralık'ta davayla ilgili ara karar çıkarttı. Karar, adeta Paralel Yapı'ya yakınlığıyla bilinen bazı BDDK murakıplarının kaleminden çıkmış gibi. Son derece teknik bir dille yazılan kararda, mahkeme, BDDK'dan Bank Asya'yla ilgili bazı bilgi ve belgeler talep etti. Bank Asya'nın kredileri paralel işadamlarına peşkeş çekmesini, milyonlarca liralık batığını bilançoya aktarmayıp zararını gizlemesiyle ilgili tek bir belge dahi istemeyen mahkeme, Türkiye'nin önde gelen bankalarını dava dosyasına dahil etmek istedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Finansta paralel kaos planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN