Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En gözde imama İsrail’de görev

Giriş Tarihi: 12.2.2015 09:26
En gözde imama İsrail’de görev

Paralel kurmayların, “Güneydeki sevdiğimiz Ülke” diye tarif ettiği İsrail’e özel ihtimam gösterdiği atadığı imamla da kanıtlandı. Paralel Örgüt’ün, İsrail İmamı olarak atadığı Harun Tokak, Gülen’e en yakın, Cemaatin zirve isimlerinden biri olarak biliniyor.

Başında ABD'nin Pensilvanya eyaletine yaşayan Fethullah Gülen'in bulunduğu Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) 106 devlete yerleşmiş Ülke ı'nın kimlikleri, PDY'nin en çok ilişkide olduğu ülkeleri de gözler önüne seren bir hiyerarşik yapılanmayla tespit edildi.

PDY'nin Asya ve Avrupa'nın önemsiz ülkelerindeki Ülke İmamları daha önce Türkiye'de ve faaliyet gösterdikleri diğer ülkelerde "Bürokrasiye sızamamaktaki başarısızlıkları" nedeniyle sürgün edilirken, Cemaatin en önemli İmamlarından Harun Tokak'ın ise İsrail'de görevlendirildiği ortaya çıktı.

Samsun'da Milli Eğitim camiasına yeterince sızamadığı için Bilal Karaduman Kenya'ya sürgün edildi. PDY'nin her faaliyetinin kavşak noktası İsrail başta olmak üzere kilit ülkeler ise Gülen'in yaşadığı ABD, Avrupa Birliği'nin yönetildiği Almanya ve PDY'nin yeni nüfuz alanı olarak bilinen Balkanlar'daki Bosna'daki Ülke İmamları'nın unvanları ise Gülen Cemaati'nin yayın organı Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Gülen Cemaati'nin basınla ilişkiler için kullanıp sözcülüğünü de yapan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Başkanı olması göze çarpıyor.

Ülke İmamları içinde en çok unvana sahip isim ise İsrail Ülke İmamı, eski Başkanı Harun Tokak olarak ön planda duruyor.

İSRAİL İMAMINDA YOK YOK


Paralel Devlet Yapılanması (PDY), Ülke İmamları'nı belirlerken kendine dünyayı yöneten ülkeleri hedef seçmiş. İlk iş olarak da Ülke İmamı seçiminde özgeçmişi en kuvvetli ismi, ilişkilerinin en yoğun olduğu ülkelere tayin etmiş. Bunun da en açık delili, CV'sinde yok yok olan İsrail Ülke İmamı Harun Tokak. Kamuoyunun 17-25 Aralık Darbe Girişimi sonrasında sıkça televizyonlarda PDY'yi savunurken görerek yakından tanıma imkanı bulduğu Tokak, Cemaat'in en güvendiği isimlerin başında geliyor.

Fethullah Gülen'in oluru ile bugüne kadar Gülen Cemaati'nin pek çok organizasyonunun başında bulunan Harun Tokak, İsrail Ülke İmamı olmadan önce Gülen Cemaati'nin dünya basını ile ilişkilerini yürütmek ve sözcülüğünü yapmak için kurduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanlığı ile Cemaat'in himmetten gelen milyonlarının kâra dönüştürülüp, yasal zemine kaydırıldığı onlarca şirketi barındıran Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. İsrail Ülke İmamı'nın CV'sini sağlam tutan PDY, bununla da kalmayarak dünyaya hoş görünmek için yardım faaliyetleri için kullandığı Kimse Yok Mu adlı STK'sının da Kudüs temsilciliği görevini Harun Tokak'a verdi. Böylece Harun Tokak, PDY'nin İsrail İmam'ı olmadan önce; Cemaat'in kendisine ne kadar güvendiğini ortaya koyan bir özgeçmişle PDY'nin en yakın olduğu ülke İsrail'de göreve başladı.

METRİS TEHDİTÇİSİ ALMANYA'DA


PDY'nin özgeçmişi en kabarık bir diğer Ülke İmam'ı da Avrupa Birliği'nin büyük abisi Almanya Ülke İmamı, Hayrettin Özkul. Bu isim de kamuoyunun 17-25 Aralık Darbe Girişimi sırasında yakından tanıma fırsatı bulduğu PDY üst düzey isimleri arasında yer alıyor. Darbe Girişimi sırasında göz altına alınan İş Adamı Rıza Sarraf'ı, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nde "Avukat" kimliğiyle ziyaret edip "Ek ifade vererek bu işleri hükümetin talimatı dahilinde yaptım" demesi karşılığında kendisinin serbest kalacağını söyleyen isim Özkul'du. Bu önemli isim; AB'de önem verilen Almanya'ya Ülke İmamı olarak gönderildi.

GÜLEN'İN VEKİLİ ABD İMAMI

Fethullah Gülen'in tüm organizasyonu yönettiği ABD'deki Ülke İmamı ise; diğer pek çok ülke imamı ile birlikte Zaman Gazetesi ile doğrudan bağı bulunan isimlerden. İsmail Büyükçelebi, ABD İmamlığı öncesinde 1996-97 yıllarında Zaman Gazetesi müfettişi olarak bilindi, 1997'de Çin'e gönderildi. 1999'da Gülen'in strateji oluşturmasında istihbarat birim üst yönetimi içinde yurt dışı imamı olarak görev yaptı. ABD'de Gülen'in yerine vakit namazlarını kıldırıyor. Ebru TV yönetim kurulu üyesi ve ABD imamı. Gülen yokken Cemaat'in namazlarına imamlık edecek kadar önemseniyor.

KOMPLONUN AVUKATI BOSNA'DA

kriptolu telefonların dinlenmesi başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve üyelerine karşı pek çok girişimin tezgahlandığı TÜBİTAK'ta hukuk müşaviri olan Ali Dokumacı, Bosna İmam'ı. Bu ülkeye verdiği önemi gözler önüne sermek istercesine TÜBİTAK'taki önemli ismi getirten PDY'nin Bosna İmam'ı aynı zamanda Korgeneral Rıdvan Ulugüler'in imzasını sayısal ortamda sahte belgeye naklederek sahtecilik suçunu işlediği iddiasıyla soruşturma kapsamında gözaltına alınan Gülenci astsubayların avukatlığını üstlenen isimdi. TSK'da 'eşcinsel' listesi hazırlayan Gülenci subayların da avukatı.

DEŞİFRE OLANA SÜRGÜN


PDY'nin Ülke İmamı tercihinde sadece başarı yok; başarısızlık da var. Kenya ise bunun en önemli örneği. Sömürgeci devletlerin geri bıraktığı Afrika'da Türkçe öğretip eğitim veriyoruz, hizmet ediyoruz diyerek iş adamlarından milyonlarca TL'yi gönüllü yada gönülsüz olarak Himmet diye toplayan Cemaat, buraları sürgün yeri gibi görmüş. Kenya İmamı Bilal Karaduman, aslında bu Afrika ülkesine sürgün olarak gönderildi. 2006'da Samsun'da bürokrasiyle diyalog kuramaması nedeniyle Samsun İl İmam yardımcısı yapılan Karaduman, bu başarısızlığının cezasını 2015'te Kenya'ya sürgün edilerek çekti. Bir başka sürgün yeri ise Venezüela. Daha önce Macaristan'da çalışan Eyyup Günel, Çek Cumhuriyeti'nde de görevlendirildi. Burada "yetersiz" görülmesi nedeniyle de Venezüela'ya Ülke İmamı olarak 2010'da sürüldü ve 5 yıldır da orada tutuluyor.

GÜLEN GRUBU'NUN ZİRVE İSİMLERİNDEN


MEB'de eğitim uzmanlığı ve başbakanlıkta müşavirlik yapan Harun Tokak, 1997-2008 yılları arasında Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanlığı'nı da yürüttü. Abant ve Diyalog Avrasya platformlarının oluşturulmasına öncülük etti. Halen Diyalog Avrasya Platformunun eş başkanlığını yürüten Harun Tokak Güney Ukrayna Devlet Pedegoji Universitesi fahri profesorudur. Harun Tokak'ın "Önden Giden Atlılar", "Yoldakiler", "Işık Süvarileri" adında hikaye kitapları yayınlandı. Tokak, 28 Şubat sürecinde İsrail'den gelen Begin Sedat Stratejik Araştırmalar Merkezi yetkililerini, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı'nda ağırlamıştı.

BÜTÜN YOLLAR KAYNAK'A ÇIKIYOR

Devlet içindeki paralel örgütle mücadele kapsamında Bank Asya'daki müfettiş incelemesi sürerken, ortaya çok ilginç veriler çıkmaya başladı. BDDK ve TMSF kaynaklarına göre, söz konusu inceleme banka kayıtlarındaki 2.1 milyar liralık batık kredi hortumu, şaibeli ortakların gerçek kimlikleri ve muvazaalı kayıtlar üzerinden genişleyerek sürüyor.

2.1 MİLYARLIK HORTUM

Usulsüz para trafiği ve kara para şüphesi de soruşturmanın en önemli ayaklarından ikisini oluşturuyor. 2.1 milyar liralık batık kredi hortumunun büyük ölçüde paralel örgütle bağlantılı işadamları ve şirketlere peşkeş çekildiği konusundaki şüpheler de netlik kazanmaya başladı. Özellikle nın yurtdışındaki şirket ve okullarına, 'sadece ortakların imzasıyla' 10-15 yıl gibi uzun vadelerle krediler kullandığı tespit edildi.

KİLİT: KAYNAK HOLDİNG


Şaibeli ortaklar ve bazı paravan isimler konusunda ise önceki gün basına sızan ihanet örgütünün 'dünya imamları' listesi önemli ipuçları veriyor. Harun Tokak'ın Kaynak Holding'in Yönetim Kurulu eski Başkanı olması dikkat çekti. Bu isimlerden en önemlisinin, İsrail imamı Harun Tokak olduğu belirtildi. Kaynak Holding, Bank Asya'nın şaibeli ortaklık yapısı içinde en büyük imtiyazlı (A Grubu) ortaklar arasında yer alıyor.

MALİ ŞUBE İNCELİYOR

Mali Şube kaynakları ise Kaynak Holding ile Bank Asya arasındaki para trafiğinin dikkat çekici boyutta olduğunu söylüyorlar. TMSF incelemesinin ardından MASAK ve Mali Şube'nin de bu para hareketlerine dair ciddi bir soruşturma hazırlığında olduğu belirtildi. DİĞER İSİM G.AFRİKA'DA Fethullah Gülen'le birlikte paralel ihanet örgütünün en üst düzey isimleri arasında ismi geçen Harun Tokak, aynı zamanda Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın eski başkanı… Harun Tokak, şu an ise İsrail'deki "Kimse Yok mu Derneği'nin" Kudüs temsilcisi… Kaynak Holding'in mevcut başkanı Naci Tosun ise hükümete yönelik 17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişimlerinin ardından Güney Afrika'ya kaçtı.

Ortak geçmişleri: Feza Gazetecilik Paralel yapının birbiri içine geçmiş şirket ilişkilerinde; Zaman gazetesini de bünyesinde barındıran Feza Gazetecilik de önemli yer tutuyor. Bank Asya ve Kaynak Holding'deki kritik isim Ali Akbulut, Feza Gazetecilik'in yüzde 25 eski ortağı. Bank Asya'nın eski Yönetim Kurulu Üyesi Behçet Akyar, Feza'nın Yönetim Kurulu Üyesi. Bank Asya'nın Kurucu üyelerinden Hüseyin Döğme de Feza Gazetecilik'in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görülüyor.

Samanyolu yayın Grubu'yla ortak kuruluş olan Feza ile ilgili wikipedia'da şu bilgiler yer alıyor: "Türkiye'de ve birçok ülkede gazete, dergi ve basım evleri bulunan bir şirket. Yönetim kurulu başkanlığını Ali Akbulut yapmaktadır. Samanyolu Yayın Grubu ile ortak kuruluşlardır."

Ali Akbulut - Kaynak Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili - Zaman'ın eski imtiyaz sahibi - Feza Gazetecilik'in (%25) eski ortağı - Bank Asya'nın en büyük hissedarı

Naci Tosun - Kaynak Holding YK Başkanı - Zaman'ın eski genel müdürü - Bank Asya'nın büyük ortağı

Harun Tokak - Kaynak Holding YK eski Bşk. - Diyalog Avrasya eş Başkanı - Gazet. ve Yazarlar V. eski Başkanı

İzzet Akyar - Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Bank Asya eski Yön. Kurulu Üyesi - Forum İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı

Kaynak: Star - Akşam

Yargıda çekirdek kadroya büyük temizlik

Havuz Cumhuriyet'i

Paralel imam ve ABD senatörü aynı karede

Dershane bahane U dönüşü şahane

İşte Paralel Yapı'nın dünya imamları

Davutoğlu'nun eşini de dinlemişler

O mektubun altından 'Paralel bağış' çıktı

Bank Asya'nın o iki şubesi mercek altında

Direnmeye çağıracağına sandığa çağır be adam!..

Fuat Avni'ye büyük şok

Yüksek yargı başkanlarını seçti

İstifaya zorlanan hâkime hanım yeniden kürsüde


TMSF Bank Asya'ya el koydu

İşte tüm yönleriyle TMSF'nin Bank Asya operasyonu

Pasaport iptal yeşil kart sırada10 soruda TMSF Bankasya'ya el koydu

Yiğit Bulut'tan Bank Asya yorumu

BANK ASYA'DA PARASI OLANLAR NE YAPACAK? - TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En gözde imama İsrail’de görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN