5 günlük hava durumu
3 Nisan 2010 Cumartesi
İLİŞKİLİ HABERLER
Sanal seks yaptı zina cezası aldı
Paralel hattı nasıl çekti?
Hukukçular: Bu deliller kullanılır
Sanal seks yaptı zina cezası aldı

Sanal seks yaptı zina cezası aldı

Samsun'da, birlikte çalıştığı binbaşıyla internette seks yapan eş, 14 bin TL tazminata mahkûm oldu. Mahkeme, kadının yaptığını "zina" olarak değerlendirdi, Yargıtay da kararı onadı.

GİTTİKÇE SANALLAŞIYORUZ...Sigortacılık yapan Samsunlu Candemir E. (40) ve eşini karşı karşı getiren olay 4 yıl önce yaşandı. Bir askeri birlikte sivil memur olan 11 yıllık eşi N.E.'nin, sürekli internette chat yapmasından şüphelenen Candemir E. evdeki bilgisayardan, üst kattaki annesinin bilgisayarına bağlantı kurdu. Ardından da eşine telefon açarak eve geç geleceğini söyledi, daha sonra da üst kattaki bilgisayarın başına geçti.

Bir süre sonra, bağlantıdan habersiz internete giren N.E., kendisiyle aynı yerde görev yapan binbaşı Turgay A. ile sanal seks yapmaya başladı. Candemir E. de kamera karşısında soyunan ve birbirlerinin karşılıklı cinsel içerikli isteklerini yerine getiren eşiyle binbaşının konuşmalarını, cep telefonuna kaydetti.

Ertesi gün eşine ilişkiyi itiraf ettirip bu konuşmayı da gizlice telefonuna kaydetti. Olayın ortaya çıkmasının ardından iki taraf da birbirine boşanma davası açtı. Candemir E., 50'si maddi, 75'i de manevi toplam 125 bin TL tazminat talep etti. Ayrıca, oğlunun velayetinin kendisine verilmesini, bu sebeple 500 TL nafaka bağlanmasını istedi. N.E. ise eşinin, eski bir mesai arkadaşıyla internette yaptığı sohbeti yanlış anladığını, uyuşturucu ve alkol alıp kendisini dövdüğünü ve evden attığını öne sürerek 30 bin TL tazminat, 8 altın bilezik, nafaka ve ev eşyası talep etti.

ÇOCUK ANNEYE VERİLDİ
Bu arada N.E.'nin şikâyeti üzerine, savcılık, koca hakkında "haberleşmeyi ifşa etmek" ve "aleni olmayan konuşmaları rızası olmadan bir alet ile dinlemek ya da ses kayıt cihazı ile kaydetmek" suçlarından dava açtı. Bilirkişinin konuşma çözümünü değerlendiren Samsun 2. Asliye Ceza Mahkemesi ise, "Dinlemenin yapıldığı yer karı ve kocanın ortak yaşamıdır" ve "Konu boşanma davasını etkiler" diyerek bu davayı reddetti. Boşanma davasını gören Samsun 2. Aile Mahkemesi de N.E.'nin, yaptığı sanal seksi "zina" olarak kabul etti. Candemir E.'nin eşine şiddet uyguladığı kanaatine de varan mahkeme, kocayı kusurlu, N.E.'yi de ağır kusurlu bularak N.E.'nin tazminat ve nafaka taleplerini reddedetti. Ayrıca kocasına 14 bin TL tazminat ödemesi kararlaştırıldı. Şu an 9 yaşında olan çocuğun velayetini anneye veren mahkeme, babanın çocuğu için 100 TL nafaka ödemesine de hükmetti. Temyizi değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi de kararı onadı.

kalan karakter 460

aziz-63 aziz-63 // ESKİŞEHİR

peki binbaşıya ne oldu bu binbaşı yüce tsk da hala görevinin başındamı

Aynı Görüşte misiniz?
evet42
hayır13
cevapla 03.04.2010 12:48
meneksecafe01 meneksecafe01 // ADANA

böyle karıları bana gönderin ateşini söndirim albay hüseyin be :))) şaka bi yana böyle kadınlarda varya rezillik.heleki binbaşı olacan bide bence askeriyeden kökten atmalılar onuda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır15
cevapla 03.04.2010 12:34
dmermerci dmermerci

Günahsız olan ilk taşı atsın. Zina maddesi kalkmadı mı daha?

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır22
cevapla 03.04.2010 13:51
asiginim asiginim // SİİRT

Yazık Allah Islah etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2010 10:38
Tmedia Tmedia

Yazik ne hala geldi millet, tsknin komutanlarida ne kadar marifetliymis her herde karsimiza cikiyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır8
cevapla 03.04.2010 15:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Diğer Yaşam Haberleri

Karakoçan’da zimmet paniği
'Asena gerçek adım olsun'
ABD basınından Aksu'ya övgü
Gündeş'in bir ayağı Dubai'de
'Lüks yaşıyorsun' diye haraç aldılar
'BİFO'ya futbol maçı teklifi geldi
Gaspçının robot resmi çizildi
Standart dışı fara Emniyet'ten takip
Buket'in annesi kızının sırasına çiçek bıraktı
Haber turu
En hızlı görme engelli
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol