ARKADAŞINA GÖNDER Lozan Antlaşması'nın gizli maddeleri mi vardı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Lozan Antlaşması'nın gizli maddeleri mi vardı?

LOZAN ANTLAŞMASININ GİZEMLİ YÜZÜ

Lozan Antlaşması üzerine tartışmalar bitmek bilmiyor. İddia edildiği gibi Lozan görüşmelerinin bir görünen bir de görünmeyen yüzü var mı? Türkiye'nin çok okunan haber dergisi Aktüel, Lozan Antlaşması’yla ilgili hâlâ cevap bekleyen pek çok kritik sorunun cevabını araştırdı...

            HASAN HÜSEYİN KEMAL/AKTÜEL

kalan karakter 1000

selçuk selçuk

Gizli maddeler var.ben bir tanesini biliyorum.Türk ordusuna ateş edilmeden ateş açma yetkisi yok.Kıbrıs çıkarmasında ilkönce rumların ateş açması beklenmiş.PKK ile çatışmalardada ayni kural uygulanıyor galiba.

Aynı Görüşte misiniz?
evet56
hayır15
cevapla 14.01.2012 10:11
Geçmişini unutanlar yok olmaya mahkumdur. Geçmişini unutanlar yok olmaya mahkumdur.

Nedir bu şimdi cumhuriyet hüketinin ve onun yöneticilerinin aciz olduğunumu ima ederek onların gücünü ve kudretini etkisizleştirme politikasımı bu yermiyiz biz. Atatürk e Lozan için gerekirse istanbulu feda edebiliriz demiş güya böyle bir yalana kim inanır Samsuna çıkmadan önce İngiliz ler için geldikleri gibi giderler dememişmiydi. istanbulu geri almamışmıydı. Ayıptır böyle gazetecilik olmaz olsun. Biz bilmiyormuyuz bunun bir aciz göstermek ve yıldırmak politikası ve psikolojik savaş olduğunu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet58
hayır82
cevapla 14.01.2012 09:47
Ayşen Dereli Ayşen Dereli

"Lozan hezimettir" diyenler Kurtuluş Savaşı'nı hiç öğrenmemişler sanırım. Ülkeden düşmanları savaşarak çıkaracaksın, sonra da gizli maddelerle İngilizlerle anlaşacaksın. Mantıklı yanı var mı bunun? Madem İngilizlerle anlaşacaklardı, niye savaştılar? Gizli anlaşmalar var diyenler bu gizli anlaşmaların gerçek metinlerini bulup ispatlasınlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 29.09.2015 10:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.