X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Baro başkanları Çağ'da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Baro başkanları Çağ'da buluştu

  • Giriş Tarihi: 27.12.2014
Baro başkanları Çağ'da buluştu
Baro başkanları Çağ'da buluştu

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve üniversitenin Uluslararası Hukuk Kulübü, baro başkanlarını panelde bir araya getirdi

Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Uluslararası Hukuk Kulübü, Türkiye'de bir üniversitede ilk kez baro başkanlarını buluşturdu. 'Türkiye'de Avukat Olmak' konulu panelin moderatörlüğünü Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sami Doğru yaptı. Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez, Osmaniye Baro Başkanı Dilem Aksoy ve Gaziantep Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Duran, panele konuşmacı olarak katıldı.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTILAR

Panelde, hukuk fakültelerinin ihmal edildiğini, avukatlık sınavının halen getirilmemesinin çok ciddi sorun teşkil etmekte olduğunu belirten konuşmacılar, konuyla ilgili görüş ve düşüncelerini paylaştılar. Soru-cevap şeklinde devam eden panele Hukuk Fakültesi öğrencileri büyük ilgi gösterdiler. Genç hukukçularla mesleki tecrübelerini paylaşan başkanlar, ülkemizde ve dünyadaki avukatların yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini de dile getirdiler.

YAKINDAN İZLİYORLAR
Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ertekin'in de ev sahibi olarak bulundukları panelin sonunda, konuşmacılara teşekkür plaketi takdim edildi. Panel sonrası öğrencilerle sohbet eden başkanlar, Çağ Üniversitesi'nin eğitimini çok beğendiklerini ve yakından takip ettiklerini belirterek, başarılar dilediler.