X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Microsoft sözünü tutmayacak mı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

sözünü tutmayacak mı?

  • Giriş Tarihi: 26.1.2015 15:14
Microsoft sözünü tutmayacak mı?
Microsoft sözünü tutmayacak mı?

Daha önce açıklananlar ile son gelen bilgiler birbiriyle uyuşmuyor.

Microsoft'un bir süre önce ilk kez görücüye çıkardığı ve önümüzdeki günlerde mobil için ilk sürümlerini paylaşmayı planladığı Windows 10 işletim sistemi, PC, tabletler ve telefonları tek bir çatı altında toplamayı amaçlıyor. Ancak bu, tüm cihazları kapsamayacak gibi görünüyor.

Bundan birkaç ay öncesine gidersek, 'un Lumia hesabının Twitter'dan yaptığı kısa açıklamayı hatırlıyoruz. Bu açıklamada, Windows Phone 8 işletim sistemli tüm Lumia telefonların Windows 10'a yükseltilebileceği söyleniyordu. Yeni gelen bilgiler ise, önceki açıklamayı yalanlıyor.

http://lumiaconversations.microsoft.com/ adresinde yer alan bilgilerde, Windows 10'un günümüz Lumia telefonları için hazırlandığı, bazı telefonların bu sistem özellikleri için yeterli donanıma sahip olmadığından Windows 10'a geçiş yapamayacağı bildiriliyor. Microsoft, amaçlarının Windows Phone 8 ve 8.1 çalıştıran telefonların büyük bölümünü Windows 10'a geçiş yaptırmak olduğunu ekliyor.

Peki bu konuda siz ne dersiniz? Sonuçta ilk açıklama ile sonraki bilgiler birbiriyle uyuşmuyor...

Mahmut Saral

kalan karakter 1000

FG FG

Altyapı olarak tüm Microsoft, Nokia ve Windows Phone cihazları 8 yada 8.1 yüklü ise Windows 10'a hazır. Örneğin WP 7'den WP 8'e geçiş mümkün değildi altyapı açısından. Ama WP 8'den sonra tüm cihazlar üst güncellemelere açık artık. En fazla düşük RAM'li cihazlar için sorun olabilir. Bu da teknolojinin her zaman bize yaşattığı birşey. Çok hızlı ilerliyor ve her cihaz birkaç yıl sonra yeni işletim sistemlerini kaldıramayacak hale geliyor. Tıpkı iPhone 4 ve iOS 7-8 örneği gibi. Google ise düşük donanımlı cihazlara hiç güncelleme vermiyor. Çünkü Android'i birçok cihaz kaldırmıyor ve kasıyor, donuyor. Ama Apple ve Microsoft (WP 8 ve üstü) tüm cihazlarına olabildiğince destek vermeye devam edecek bence. Microsoft açısından bakarsak hızlı ve akıcı bir işletim sistemine sahip ve düşük RAM'li cihazlarda da Windows 10 çok problem yaratmadan çalışabilir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.01.2015 00:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.