X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Apple o hatayı kabul etmedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

o hatayı kabul etmedi!

  • Giriş Tarihi: 1.6.2015 16:59
Apple o hatayı kabul etmedi!
Apple o hatayı kabul etmedi!

, Watch OS 1.0.1 konusuna açıklık getirdi.

Watch'un 1.0.1 sürümündeki güncelleme kısa bir süre önce yayınlandı. Yeni yazılım paketi Türkçe desteği dışında Siri başta olmak üzere birçok noktada performans iyileştirilmesi içeriyor. Ama güncelleme şikayet aldı.

Bazı tüketiciler 1.0.1'den sonra 'un artık eskisi gibi her 10 dakika bir kalp atışını ölçmediğini ve sağlık uygulaması kayıtlarında bu durumun görüldüğünü başta Apple destek forumları olmak üzere birçok toplulukta dile getirdi. Apple'a göreyse aslında bu bir hata değil, hatta özellik.

Cupertino'lu şirketin en son olarak 30 Mayıs'ta güncellediği destek sitesinde, "Apple Watch kalp atışını her 10 dakikada bir ölçer. Ancak kullanıcı hareket halindeyse veya kol hareket ediyorsa kayıt edilmez." yazıyor. Diğer bir deyişle bütün günü hareketli geçen bir kullanıcı kayıtlarda sık sık kalp atışı verilerini göremiyor. Watch OS 1.0'da böyle bir durum yoktu.

Apple'ın en son güncelleme ile bu değişikliği neden yaptığı belirsiniz. Bazıları pil ömrünü arttırmak,bazıları ise kalp atışı hızını daha doğru ölçmek için yaptığını söylüyor. Spekülasyonlar çok, ancak eskisi gibi olmadığı kesin. Tüm bunlar egzersiz sırasındaki ölçümleri etkilemiyor. Apple Watch spor aktivitesinde ne olursa olsun her 10 saniyede bir ölçüm yapmak üzere programlandı. Spor yaparken aktivite uygulamasını açmak gerekli.

Hasan Uğur Nayır