X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kanseri, insülin ve ısı tedavisiyle yok ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kanseri, insülin ve ısı tedavisiyle yok ettiler

  • Giriş Tarihi: 23.6.2012

Kanserli tümörü yayıldıktan sonra bile yok eden bir yönteme imza atan Prof. Dr. Bülent Berkarda ve Tıbbi Onkolog Mehmet Salih İyikesici, 2 yıl içinde 2 bin hasta üzerinde yüzde 80'e yakın başarı yakaladı

Birkaç ay ömür biçildikten sonra insülin ve ısı tedavisiyle iyileşen kanser hastaları, Avusturya'nın Viyana kentinde uluslararası kongrede sunuldu. Bu tedaviyi görenler arasında kanser kolon, böbrek ve mideye yayıldıktan sonra kurtulan Ayşe Akbal da var, hastane koridorlarında bile dans eden İmu Shaaban da... Türkiye'nin en eski onkologlarından Prof. Dr. Bülent Berkarda ve Tıbbi Onkolog Mehmet Salih İyikesici, bu yöntemin arayışına hastalarına "Yapacak şey kalmadı" dememek için başlamışlar. İlk amaç ağrıların hafifletilmesiymiş ancak tedavinin tümörü yok etmesi üzerine yöntemlerini geliştirmişler. Yöntem 2 yıl içinde tam 2 bin hastaya uygulanmış ve yüzde 80 başarılı olmuş.

KANSER ŞEKERİ SEVİYOR

Bu yöntemin ilk basamağını 'insülinli kemoterapi' yani 'şekerli su' ile verilen kemoterapi oluşturuyor. Kanser hücrelerinin glikoza aşırı duyarlı olması nedeniyle bu yöntemi geliştirdiklerini anlatan Dr. Mehmet Salih İyikesici, "Tümör yükü fazla olan hastalarda uygulanıyor. Kolon, bağırsak, mide, meme, akciğer, pankreas gibi pek çok kanser çeşidinde kullandık. Özellikle sıçramış kanserlerin tedavisinde başarı sağladık. İnsülin kanserli hücrelerde 20 kat daha fazla bulunuyor bu nedenle kemoterapiye başlamadan önce hastalarımızın şeker seviyelerini düşürüyoruz. 40 ve 50 denen kritik seviyede kemoterapi görüyorlar. Bu sırada kemoterapiyle birlikte şekerli su veriyoruz. Kanserli hücreler duyarlı oldukları için ilaç hedefe kolayca ulaşıyor. Yani şekere aç olan kanserli hücreleri kandırarak, şekerle birlikte kemoterapiyi veriyoruz" diyor. Böylece vücut zarar görmeden küçük küçük dozlarda istenildiği kadar kemoterapi uygulamak mümkün oluyor. Patenti olmayan herhangi bir ilaç kullanılmadığı ve normal kanser tedavisiyle birlikte uygulanabildiği için tedavi alternatif tıp sayılmıyor.

TÜRKİYE'YE DOKTOR AKINI...
Çoğu hastaya bu tedavinin yanı sıra 'ısı tedavisi' de uygulanıyor. Hipertermi denen ısı tedavisi de kanser hücrelerinin ısıya son derece dayanıksız olması nedeniyle işe yarıyor. Prof. Dr. Bülent Berkarda pek çok kanserli hastayı iyileştirmeyi başaran bu tedaviyi şöyle açıklıyor: "Isı bağışıklık sistemini güçlendirir. Ancak kanserli hücreleri zayıflatır. Radyoterapinin amacı da budur ancak çok fazla uygulanamaz. Bizim verdiğimiz ısı radyasyon içermediği için uzun süre uygulanabiliyor. Lokal olarak uyguladığımız hastalarda o bölgenin ısısını 40 veya 42 dereceye kadar çıkartıyoruz. 1.5 saat o bölgeye ısı veriyoruz. Bazen genel ısı terapisi uyguluyoruz. Radyasyonu genel olarak bütün vücuda veremezsiniz; ısı tedavisinin bu avantajından da yararlanıyoruz. Vücudu 41 derecede tutuyoruz ve üç saat bu tedaviyi almasını sağlıyoruz. Ben buna 'radyoterapinin kardeşi' diyorum, bütün kanser hücrelerini etkiliyor. Almanya, Fransa ve Amerika gibi ülkelerde birçok hastalığın tedavisinde kullanıyor, biz kanser tedavisine yorumladık başarılı sonuçlar elde ettik." Viyana'da mayıs ayındaki uluslararası kongerede vakaların sunumunun ardından Türkiye'ye bu metodu görmek için pek çok doktor gelmiş. 6 aylık bir tedavi ile başarılı sonuç alındığı iddia ediliyor. Yöntem henüz lösemi ve çocuk kanserlerinde kullanılmamış. Özellikle hayata bağlı hastalarda çok daha iyi sonuç verdiği için hastanın savaşçı olmasına önem veriliyor.

'Oğlum bana Alex diyor'
Hastalardan Ayşe Akbal, şunları söyledi: "2008'de rahim kanseri oldum ve hastalığı yendim. Ancak 2011'de kanserin kolon, böbrek ve mideye sıçradığı ortaya çıktı. Doktorlar yapacak bir şey olmadığını söyledi. Üç ay ömür biçtikleri gün bile 'lisede okuyan oğlum üzülür' diye ağlayamadım. 30 Kasım'da bu tedaviye başladım. Kaybedecek hiçbir şeyim yoktu. Kemoterapiden çıkıp evlere temizliğe gidiyordum. Oğlum saçım döküldüğü için bana Alex demeye başladı. İnsülinle kemoterapi ve ısı tedavisi gördüm. 6 ay içinde vücudumdaki kanser silindi. Şimdi çok mutluyum. Oğlumla evde kolbastı oynuyorum."

Kanserle dans eden adamın filmleri photoshoplu gibi!
Kenya'dan İstanbul'a gelerek açtığı dans okuluyla SABAH'a da haber olan İmu Shaaban, bu tedaviden yararlanan hastalardan... Akciğerine yayılan tümör, insülin ve ısı tedavisi uygulanarak temizlenmiş. Temmuz 2011 tarihli MR görüntülerinde akciğerinin sol tarafını kaplayan tümör tedaviden üç ay sonraki görüntülerde silinmeye başlanmış. Geçen ay çekilen görüntülerinde ise yok olmak üzere...

kalan karakter 1000

umuthiçbitmez umuthiçbitmez

4. evre pankreas kanseri olduğunu öğrendiğimizde dünyamız kararan babamızı amelliyat alıp açıp kapatarak hiç bir umut olmadıgını söylemişlerdi ardından gördüğü standart kemoterapiden hiç bir fayda görmeyen babamıza inüsülün destekli kemoterapi ile en son 2 gün önce yapılan pet ct sinde tümörü 3 ay gibi kısa bir sürede silip süpüren sevgili hocamız DR MEHMET SALİH İYİKESİCİ ve DEĞERLİ EKİBİNE sonsuz şükranlarımızı sunarım allah size uzun uzun ömürler versin ve siz çaresiz insanlara umut olmaya devam edin sayın hocam

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır6
cevapla 27.06.2014 02:49
maydin maydin

amcam için akciğer karzinom tanısıyla kemoterapiye başlandı, alternativ yöntemler aramaktayız, bizimle iletişime geçerseniz , sizden tedavi süreciyle ilgili ve hasta acısından terapinin işleyişi hakkında bilgi almak istiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.07.2014 20:46
cihan cihan

dr mehmet salih bey

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 26.06.2014 03:05
kerem kerem

En altta bahsi geçen İmu geçen sene hayatını kaybetti malesef.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.06.2014 01:05
Bahri Bahri

İnsülinli kemoterapi yöntemi ile ameliyat edilemez denen ve normal kemoterapi ile iyileşmeyen, umutsuz durumdaki pankreas kanseri hastası olan annemin tümörü 2 yıllık tedavi sonucunda %100 temizlendi.. Doktor Mehmet Salih İyikesici ve ekibine milyonlarca teşekkür ederiz. Bu tedavi bütün devlet hastanelerinde uygulanmalı..Hala neyi bekliyorlar bu doktorlara danışmak ve bilgi almak için anlamıyorum?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 08.05.2014 13:35
rumeysa rumeysa

tam bır dolandırıcı sırket tam

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 09.04.2014 23:54
Aysenur Aysenur

Çok özür dileyerek iletisime geçmemiş mümkünmu,tel no alabilirmiyim.Bizimde acil hastalık var ve Maddi anlamda durumumuz çok iyi sayılmaz. Sivastan oraya boşa gitmeyelim.Yardımcı olursaniz çok sevinirim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.05.2015 18:42
ays ays

çünkü babamı kaybettik
babamı kaybettiğimiz için değil yaşadığımız ve gördüğüm şeyler sonucu bu yorumları yapıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 03.02.2015 13:55
ays ays

kesinlikle katılıyorum.
insan hayatı hiçe sayılarak tamemen ticari amaçlı tedavidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 26.01.2015 16:39
yubu yubu

rümeysa neden öyle dedin merak ettim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.12.2014 15:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.