X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ünlüler 'sadece içici' çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ünlüler 'sadece içici' çıktı

  • Giriş Tarihi: 17.10.2014
Ünlüler 'sadece içici' çıktı
Ünlüler 'sadece içici' çıktı

Uyuşturucu çetesi soruşturmasına takılan birçok ünlünün birbirlerine uyuşturucu hediye ettikleri belirtildi. Yıldız Tilbe'nin sadece kullanıcı olduğu, maddeyi Yaşar İpek'ten temin ettiği öne sürüldü

Yıldız Tilbe, "Ragga Oktay" olarak tanınan Oktay Yurtalan, oyuncu Levent Can ve ses sanatçısı Emrah İpek'in yeğeni Yaşar İpek'in de aralarında bulunduğu ünlüler hakkında yürütülen uyuşturucu çetesi soruşturması tamamlandı. Ünlülere de kokain ve esrar servisi yapan bir uyuşturucu çetesine yönelik çalışma başlatan İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü, teknik ve fiziki takipler neticesinde 3 ünlü isme ulaştı. 26 Ağustos sabahı çete üyelerinin evlerine baskın düzenleyen polis, şüphelileri satışa hazır uyuşturucuyla gözaltına aldı. Operasyonun ikinci ayağı ise çeteden uyuşturucu aldıkları öne sürülen isimlere yönelik gerçekleştirildi.

ÇETEDEN ÇIKARILDI
Şifreli telefon konuşmalarıyla çeteden uyuşturucu temin ettikleri iddia edilen Oktay Yurtalan, Levent Can ve şarkıcı Emrah İpek'in yeğeni Yaşar İpek gözaltına alındı. Çete ile irtibatı tespit edilen Yıldız Tilbe'nin ise ifadesine başvuruldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Yurtalan, Can ve İpek, suçlamaları kabul etmedi. Çete üyeleriyle yaptıkları telefon görüşmeleri önlerine konulunca susma haklarını kullanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Soruşturma kapsamında sorguları yapılan 5 kişi çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'nce tutuklandı. Savcılığın yaptığı tespitlere göre; uyuşturucu çetesinin liderliğini Ramazan Naz, Yıldırım Demir ve Olcay Turan örgüt liderliğini yapıyor. Çete bünyesinde 13 satıcı-torbacı bulunuyor. Örgüt liderleri torbacılara madde temin ediyor, onlar da kullanıcılara aktarıyor. Telefon görüşmelerinde uyuşturucu madde kodlanarak isteniyor. Yürütülen soruşturma kapsamında aralarında Yıldız Tilbe, Oktay Yurtalan, Levent Can ve Yaşar İpek'in de aralarında bulunduğu 7 kişinin sadece kullanıcı oldukları ve birbirlerine uyuşturucu verdikleri belirlendi. Tilbe'nin sadece kullanıcı olduğu ve maddeyi Yaşar İpek'ten temin ettiği iddia edildi. Bu kişiler hakkındaki iddialar çete kapsamındaki dosyadan çıkarılarak "kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde kabul etmek veya bulundurmak" kapsamında farklı dosya oluşturuldu.

13 KİŞİYE DAVA...

Diğer 13 şüpheli hakkında ise "örgüt faaliyeti kapsamında uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçu iddiasıyla dava açıldı.