X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ünlü marka Özdilek'ten çarşaflılara hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ünlü marka Özdilek'ten çarşaflılara hakaret

  • Giriş Tarihi: 30.12.2014 19:13 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 21:13
Ünlü marka Özdilek'ten çarşaflılara hakaret
Ünlü marka Özdilek'ten çarşaflılara hakaret

Türkiye'nin en büyük ev tekstil ürünleri markalarından ve alış veriş mağazası zinciri Özdilek 2015 takviminde çarşaf giyenlere hakaret etti. Takviminde bir öğrencinin çizdiği çarşaf giyen kadınların gerici olarak gösterildiği resmi kullanan Özdilek'e sosyal medyada tepki yağdı.

Ünlü ev tesktil markası Özdilek tarafından hazırlanan 2015 yılı takvimindeki resimde çarşaf giyen kadınlara hakaret etildi. Takvim üzerindeki 4 çarşaflı kadının demir parmaklıklar arkasında resmedilmesi sosyal medyada büyük tepki çekti. Çok sayıda kullanıcı Özdilek'in inançları gereği çarşaf giyen kadınlara karşı nefret suçu işlediğine dikkat çekti.

Takvimdeki resmin Eskişehir'de bir ortaokul 1. sınıf öğrencisi tarafından çizildiği öğrenildi.

Twitter üzerinden hızla yayılan takvimin resminde bulunan detaylar çocuklara yönelik olumsuz algı yönetimi içeriyor.

"Müşteri varsa biz varız" ilkesi ile hareket ettiğini söyleyen Özdilek skandal takvim için bir açıklama yapmaması da dikkat çekti.

ÇARŞALILARA HAKARET EDEN ÖZDİLEK'TEN SKANDAL AÇIKLAMA

Tekstil markası Özdilek, 2015 yılı takviminde çarşaf giyenlere hakaret edilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Özdilek, takvimin öğrencilerin çizdiği resimlerden oluştuğu ilgili resmin de il Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlediği öğretmenlerden oluşan jüri tarafından seçildiğini belirterek sorumluluğu üstüne almadı. Özdilek, "Herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek" ifadeleri ile özür diledi.

Ünlü ev tekstil markası Özdilek tarafından hazırlanan 2015 yılı takviminde, çarşaf giyen kadınlara hakaret içeren bir resim büyük tepki çekti.
"Öğretmenler seçti" Sosyal medyada çok sayıda kullanıcının hazırlanan takvime tepki göstermesinden sonra firmadan bir açıklama yapıldı. Özdilek, çarşaflılara hakaret edilen resmin milli eğitim müdürlüklerinin belirlediği öğretmenlerden olulan jüri tarafından seçildiğine vurgu yaparak, markasını bastığı skandal resimle ilgili sorumluluğu öğretmenlere yükledi. "Kırgınlığa vesile olmuş isek..." Takvimlerin toplatıldığı belirtilen açıklamada, "Herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek özür dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Özdilek'ten yapılan açıklama şöyle:

"Her yıl düzenlediğimiz "Cumhuriyeti Renklerle Anlatın" resim yarışmamızda, her ilde birinci olan ilköğretim öğrencilerinin resimlerinden oluşan bir takvim yapılıp müşterilerimize hediye edilmektedir. Yarışmaya giren resimler, ilgili şehrin Milli Eğitim Müdürlüğü'nden talep edilen okul öğretmenleri jürisi tarafından değerlendirlip derecelendirilmektedir ve kazanan ve ilk üçe giren çocuklara ödül verilmektedir. İlgili resim de bir öğrencimizin yaptığı ve öğretmenler jürisi tarafından seçilen bir resimdir. Takvimin dağıtımı durdurulmuştur. Özdilek olarak inançlara ve geleneklere saygı en önemli değerimizdir. Konunun bu şekilde değerlendirilmesini temenni eder, iyi niyetimize rağmen hiçbir art niyetimiz olmaksınız herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek özür dileriz."

kalan karakter 1000

FECR ANASAYFA FECR ANASAYFA

İşin içinde ticaret olunca bilinç altı şimdilik durduruldu.
Acaba o jüri üyeleri tarafından derece alan bir çocuğun,
"çarşaflı bir hanımı cennet tahtlarında hayal ederek resmettiği bir resmide koyar mıydı "

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır3
cevapla 01.01.2015 22:20
?zkelek ?zkelek

:(

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 01.01.2015 20:51
ızmıt ızmıt

bu özdilek a.ş ye hıc yakısmadı bu resmı secen ve baskı yapan personelın derhal ısıne son verılmel ı ve magazalarınızda bu kısıler desıfre edılmelı eger sız gercekten halkın avm sı ısenız bır carrefour real kıpaya gıtmeyıp sızı tercıh edıyor ısek sızde bunu yapmalısınız yoksa onlardan hıc bır farkınız yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır3
cevapla 01.01.2015 15:53
Vatandaş Vatandaş

Nedense çarşaf, başörtüsü söz konusu olunca özgürlükler gündeme geliyor. Bu resmin neresi yanlış çağdaş Cumhuriyet kadını imgesi bir yerinize mi battı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır47
cevapla 01.01.2015 10:15
inciloğlu inciloğlu

29 ekim 1923 de Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yanı daki bayanlara bakarsan o sediğiniz imgenin çağdaşlıkla hiçbir bağı olmadığını anlarsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 02.01.2015 19:38
Bahar Bahar

Peki efendim çarşaflı kadınların çarşafı İslam kadını imgesi size nasıl bir zarar verdi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır3
cevapla 02.01.2015 16:55
sihem sihem

İnsanları üzecek, inançlarından dolayı eleştirel yaklaşmak kimseye fayda sağlamaz. Bu davrañış aklımda hep ürünleriniz hakkında olumsuz düşünmeme neden olacak. Yapmayın .

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır3
cevapla 31.12.2014 23:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.