X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şişli'de zabıtaya dayak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şişli'de zabıtaya dayak

  • Giriş Tarihi: 2.1.2015 15:54 Güncelleme Tarihi: 3.1.2015 14:08
Şişli'de zabıtaya dayak
Şişli'de zabıtaya dayak

Şişli'de kaçak kat yapıldığı iddiasıyla bir inşaata giden zabıta görevlilerinin, firma görevlileri tarafından darp edildiği ileri sürüldü. Yaralanarak hastaneye kaldırılan bir zabıta amiri tedavi altına alınırken, belediye yetkilileri suç duyurusunda bulundu.

Olay, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, bazı katları ruhsatsız ve tapusuz yapıldığı belirtilen bir inşaat, Şişli Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından mühürlenmek istendi. İmara aykırı olduğu gerekçesi ile kaçak katları mühürlemek için inşaata gelen zabıta ekipleri şantiyede saldırıya uğradı. Olayda Coşkun B. adlı zabıta amiri, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan zabıta amirinin, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayın ardından Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Yıldız, Şişli Polis Merkezi'ne giderek suç duyurusunda bulundu. Emniyet çıkışında olay hakkında gazetecilere bilgi veren Yıldız, 'Daha önceden mühürlenen, çalışılmaması gereken inşaatta, zabıta ekiplerimize saldırılıyor. Ciddi şekilde hırpalanıp, yaralanıyor. Şu an arkadaşımız hastanede, tahlilleri yapılıyor' dedi.

İnşaatın projeye aykırı olduğunu ifade eden Yıldız, 'Mührü kırarak yapıya devam edilmesi, hukuka aykırı' şeklinde konuştu.

Kaçak kat atıldığı iddia edilen firmanın avukatlarından Hikmet Güngör ise zabıta amirine yapılan saldırının inşaatta kaçak kalan madde bağımlısı gençler tarafından yapılmış olabileceğini ileri sürdü. Avukat Güngör, ayrıca olaydan sonra bir inşaat görevlisinin gözaltına alındığını da sözlerine ekledi.

KETEN İNŞAAT AÇIKLAMA YAPTI

Şirketimize ait inşaatın önünde meydana gelen arbededen Keten İnşaat Ltd. Şti.'nin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Yalnızca yaşanan arbedeye inşaatımızda çalışan bir işçi tanık olduğu için emniyette bilgisine başvurulmuştur.