X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nişantaşı cinayetinin zanlıları Metris'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nişantaşı cinayetinin zanlıları Metris'te

  • Giriş Tarihi: 25.1.2015 10:04 Güncelleme Tarihi: 25.1.2015 10:06
Nişantaşı cinayetinin zanlıları Metris'te
Nişantaşı cinayetinin zanlıları Metris'te

Nişantaşı'nda 24 Aralık 2014'te Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal'ın öldürülmesi ile ilgili olarak tutuklanan 5 kişi gece saatlerinde Metris Cezaevi'ne getirildi. Polis, zanlıların getirilişi sırasında cezaevi önünde yoğun güvenlik önlemi aldı.

Nişantaşı'nda 24 Aralık 2014'te Vedat Şahin ve şoförü Ferdi Topal'ın öldürülmesi ile ilgili olarak mahkemeye sevk edilen 7 kişiden 5'i "tasarlayarak iki kişiyi öldürme" suçundan tutuklandı. 2 kişi ise "yurtdışına çıkış yasağı" konularak mahkemece serbest bırakıldı. Tutuklanan zanlılardan Hurşit A., Mert G., Hasan E., Nesim D. ve Yaşar S. Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'ndan , "akrep" diye tabir edilen zırhlı polis araçlarına bindirilerek özel harekat ve sivil polis eskortu eşliğinde saat 01.00 sıralarında Metris Cezaevi'ne getirildi.

POLİS CEZAEVİ ÖNÜNDE ÖNLEM ALDI

Nişantaşı Cinayeti'nin zanlılarının tutuklanmasının ardından, Metris Cezaevi önünde konuşlanan resmi polis ve çevik kuvvet ekipleri çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı. Ekipler, cezaevi önünde şüpheli gördükleri otomobilleri durdurarak, araçlarda bulunanların üzerini aradı, kimlik sorgusu yaptı. Zanlıların cezaevine girişinin ardından alınan önlemlerde kaldırıldı.