X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bir liralık banka masrafını geri aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bir liralık banka masrafını geri aldı

  • Giriş Tarihi: 4.2.2015 16:19
Bir liralık banka masrafını geri aldı
Bir liralık banka masrafını geri aldı

İzmirli öğretmen banka şubesinin hizmet bedeli altında bir lira ücret almasını Tüketici Sorunları Hakem Heyetine taşıdı, iadesini sağladı.

İzmirli öğretmen Nebi Öztaner, kredi kartı borç ödemesi yaptığı banka şubesinin hizmet bedeli altında bir lira ücret almasını Tüketici Sorunları Hakem Heyetine taşıdı, iadesini sağladı. İzmirli öğretmen Nebi Öztaner, kredi kartı borç ödemesi yaptığı banka şubesinin "hizmet bedeli" adı altında bir lira ücret almasına tepki olarak konuyu Tüketici Sorunları Hakem Heyetine taşıdı, iadesini sağladı. Aliağa ilçesinde yaşayan öğretmen Nebi Öztaner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl şubat ayında banka ATM'sindeki sorun nedeniyle kredi kartı ödemesini şubeden yapmak istediğini, görevlinin "hizmet bedeli" adı altında 1 lira ücret talep ettiğini belirtti. Hesabının aynı şubede olmasına rağmen hizmet bedeli kesilmesine itiraz ettiğini kaydeden Öztaner, kesilen 1 lira için "şubeden kredi kartı ödeme bedeli" yazılı dekont alarak konuyu Aliağa Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne taşıdığını ifade etti.

Bir yıl sonra bir lirayı almaya hak kazandı

Özkaner, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin müracaatında kendisini haklı bularak bankanın "ayıplı hizmet" verdiği kararına vardığını ve kesilen bir liranın iadesine karar verdiğini kaydetti. Amacının bir liranın peşinde koşma olmadığını, bankanın uygulamasına tepki gösterdiğini vurgulayan Öztaner, şöyle konuştu:

"Çoğu kişi "bir liranın da peşine mi düşülür?" diyebilir. Ama burada önemli olan bankanın ayıplı hizmet vererek haksız kazanç elde ettiğinin ortaya çıkarılmasıydı. Bu bir lirayı, bir kişi için değil de 500 bin kişi için düşündüğünüzde çıkacak rakam ortada. Kredi kartı ve benzeri ekstra ücretleri ödüyoruz. Bu bankalar için haksız kazanç ve ayıplı bir hizmettir. Farkında olmadan bankalar ufak kesintiler yapılıyor, bunları önemsemiyoruz. Hukukta da belirtildiği üzere bu sebepsiz zenginleşmedir. Vatandaş olarak bizden kesilen ücretin ne için kesildiğini, alınan masrafın neden alındığını bilmemiz lazım. Ayrıca zoraki imzalatılan belgelerin geçersiz olduğunu herkes bilmeli."

"İade etmezlerse icraya vereceğim"

Bir liranın yasal süre içinde kendisine iade edilmesini beklediğini, aksi takdirde Aliağa İcra Dairesi aracılığıyla icra takibi başlatacağını bildiren Öztaner, heyetin yaptığı değerlendirmede 12 lira 35 kuruşluk posta masrafının da bütçeye gelir kaydedilmek üzere bankadan tahsil edilmesinin kararlaştırıldığı bilgisini verdi.

kalan karakter 1000

seda seda

madem bu kadar ayıplı hizmet var bu hükümet ne iş yapar. kaçak kullanımı mahkemeye neden versin vatandaş. banka neden ayıplı hizmet yapsın hükümetn bakanın vekilin görevi ne? yazıklar olsun bu ülkeden nefret ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 05.02.2015 01:27
Adem BABA Adem BABA

Güzel ülkemizde duyarlı insanlarında olduğunu bilmek ne güzel.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.02.2015 22:46
muhtar muhtar

çokmu zenginsin sn gelsin, oradaki 1 lira onurlu amaçlı 1 lira senin 1 liran sadakadır.sizin bu 1 lira işine aklınız ermemiş yumurtamı tavuktan tavukmu yumurtadan çıkar hesabı, hocam helal olsun pire için yorgan yakarız biz asil milletiz haksıza geçit vermeyelim hakkımızı arayalım allahın izni ile.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.02.2015 22:26
gelsin gelsin

gelsin 1 lirayı ben verem

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır7
cevapla 04.02.2015 21:56
HAKKINI ARAYANI DESTEKLEMEK LAZIM HAKKINI ARAYANI DESTEKLEMEK LAZIM

"gelsin 1 lirayı ben verem" DİYEREK EKABİRLİKLE OLMAZ. HAKKINI ARAYANI MAKUL SEBEBLERDE HER ZAMAN DESTEKLEMEK LAZIM

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.02.2015 23:10
FerKay FerKay

"gelsin" Allah sana akıl versin...Nebi Öztaner hak nasıl aranır öğretmiş. Helal olsun sana Nebi Öztaner. Umarım yetiştirdiğin öğrencilere de bu olayı anlatır ve haksızlık karşısında susulmayacağını öğretebilirsin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.02.2015 22:51
Alişte Alişte

Önemli olan tutar değil. Bu zihniyet yüzünden Bankalar istediği gibi sömürüyor milleti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.02.2015 22:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.