Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk tüccarlığı yolunda ilerliyorlar!

’dan ’e, Uğur Dündar’dan Emin Çölaşan’a kadar birçok muhalif yazar, Mustafa Kemal Atatürk ile alakalı kitapları rant kapısına çevirdi. 20’ye yakın Atatürk kitabı yazan Sözcü yazarı bile var. İşte Sözcü ve Cumhuriyet gazeteleri ya da Halk TV’den sürekli reklamları yapılan o kitaplar ve yazarları…

Giriş Tarihi: 23.1.2019 16:13 Güncelleme Tarihi: 23.1.2019 16:32
Atatürk tüccarlığı yolunda ilerliyorlar!

Televizyon programlarında, belgesellerde, köşe yazılarında, konferanslarda ve hatta son dönemde özellikle kitaplarda Mustafa Kemal Atatürk üzerinden tüccarlık yapılıyor.

ATATÜRK TÜCCARLIĞI!

Bunların başında ise "Bidon kafa" yazısıyla bilinen Sözcü'nün yazarı Yılmaz Özdil geliyor. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in kaleme aldığı "Mustafa Kemal" kitabı ilk olarak okuyucuyla buluştu, Sözcü'nün yayınevinden bir de Atatürk ile alakalı çocuk kitapları versiyonu çıkarttı. "Mustafa Kemal" kitabı, 35 liraya satışa sunulmuştu, sonra da 1881 adet el yapımı ciltleme yaptırılarak 2 bin 500 liraya internet sitesinde satışa çıkardı. Bugün ise www.kırmızıkedi.com sitesinde saat 09.05'te satışa sunulan kitap kısa sürede satıldı. Birçok yazar köşesinden de Yılmaz Özdil'in Atatürk tüccarlığını eleştirdi. Özdil'in 10 yılda yazdığını iddia ettiği kitabıyla ilgili bazı okuyucular, kitap da bilgi hataları olduğunu da belirtti.

ATATÜRK İLE PARA KAZANANLAR

Bir diğer isim ise Can Dündar. Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni olduğu dönem FETÖ'ye hizmet ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılınca yurt dışına kaçan Dündar, şimdilerde Almanya'da yaşıyor. Yurt dışından sık sık Türkiye'yi kötüleyen Dündar da Atatürk üzerinden pirim yapan isimler arasında. "Mustafa" belgeseli ve sonra DVD ve kitabıyla birlikte satışa sunulmuştu. Can Dündar'ın da Atatürk üzerinden ne kadar kazandığı muamma!

Sözcü yazarlarından Emin Çölaşan da Atatürk kitabı yazarlarından... Onun da 2018 basımlı "İyi ki Varsın Atatürk" isminde kitabı bulunuyor. Aynı şekilde Sözcü yazarı Uğur Dündar'ın da yazılardan derlenen 2017 basımlı "Ya Atatürk Olmasaydı" isimli kitabı var.Sözcü yazarlarından Sinan Meydan'ın da Atatürk ile ilgili yirmiye yakın kitabı var.

Cumhuriyet Mitinglerini organize eden CHP Milletvekillerinden Tuncay Özkan da "Hesaplaşma 21. Yüzyılda Atatürk" isminde kitabı var.

Ayrıca Vatan Partisi grubuna yakın Kaynak Yayınları'ndan çıkan Mustafa Kemal Atatürk ile alakalı birçok kitap bulunuyor. Hatta Atatürk biblolarının satışının da bu gruba yakın kanaldan yapıldığı biliniyor.

BENZERLİĞİNİ RANTA ÇEVİREN DE VAR

Bir de Atatürk ile benzerliğini kullanarak kitap çıkartan var. İtalik Yayınları'ndan çıkan "Atatürk dedi ki", isimli bir kitabı hazırlayan Göksal Kaya da Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğini bu kitapla ranta çevirdi.

Kısacası, söylemlerinde, yazılarında Mustafa Kemal Atatürk'ü kullanmayı adet edinen birçok kişi Mustafa Kemal Atatürk tüccarlığı yolunda hızla ilerliyor!

MÜJDAT GEZEN BOŞ DURMADI

Bilindiği gibi Müjdat Gezen de Halk TV'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli konuşmasına adli işlem yapılmasını ranta çevirdi. Metin Akpınar ile birlikte katıldıkları Halk Arenası programında sarf ettikleri sözler nedeniyle adliyeye çağrılıp ifadesinin alınmasıyla ilgili süreci kitap yaptı. Gezen, bir haftada "Haddini Bil" isimli kitap çıkardı. Bu kitabın da başta Halk TV olmak üzere sözde Atatürkçülerin yoğun ilgi gösterdiği mecralarda reklamları dönüyor. Gezen'in bu kitaptan kaç para kazanacağı ise merak konusu…

YILMAZ ÖZDİL'İN KİTABI KARABORSAYA DÜŞTÜ

Yılmaz Özdil'in bugün çıkan ve 4 saatte tükenen 1881 limitli Mustafa Kemal kitabı, 2 bin 500 lira satış fiyatının ardından karaborsaya düştü.

Yılmaz Özdil'in eleştirilere neden olan 1881 limitli Mustafa Kemal kitabı, karaborsaya düştü. Tanıtımının yapıldığı ilk günden bu yana her kesimden tepki alan Özdil'in kitabı alışveriş sitelerinde satışa çıktı.

Kısa sürede çok sayıda ilanın açıldığı Mustafa Kemal kitabı için istenen en az ücret ise 5 bin lira.

FİYATLAR DUDAK UÇUKLATIYOR

Fiyat konusunda herhangi bir mantıklı skalanın bulunmadığı ücretler, adeta karaborsa piyasasına göre şekilleniyor. 5 bin liradan başlayan ücretle ikinci kişiler tarafından satışa çıkartılan kitabın, tavan fiyatı 1 milyon lira.

KARABORSA PİYASASI

Alışveriş sitelerinde 5 bin, 20 bin, 25 bin, 50 bin liraya satışa çıkartılan kitaplar, 1 milyon liraya kadar fiyatlandırılarak satışa sunulmuş durumda. 2 bin 500 liradan satışa çıkartılan tartışmalı kitaplar ile Atatürk ve Kemalizm üzerinden maddi çıkar sağlanmaya devam ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk tüccarlığı yolunda ilerliyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN