Ersoy Dede

Ersoy Dede

05 Mayıs 2018, Cumartesi

Oyları Kime Gidiyor?

Var mı ile mücadele stratejiniz.. Yok değil mi?..
Sebebini açıklıyorum. Bakın bu isimler için, 'FETÖ projesi' vesaire dendiğinde hemen ayağa fırlıyorlar deiil mi?.. 'Muhalefeti baskılamak için, kafa gösteren herkesi FETÖ'cü ilan ediyorsunuz' diyorlar.. Tamam.. Kimse kimseyi FETÖ'cü ilan etmesin..
Fakat ortada buz gibi duran bir gerçek var.. Beş benzemez cümbüş ittifakı, yakınları FETÖ'den tutuklu ya da kaçak durumunda olanların oylarına göz dikmiş durumda.. Öyle ya da böyle Cumhur İttifakı'na gitmeyecek olan o oyları kaçırmamanın derdinde.. 'Yakınlarınızı cezaevinden çıkaracağız' bir vaattir.. Ve fena da bir vaat değil Allah için.. Peki ya 'yurtdışında firari durumda olanların da etkin pişmanlıktan yararlanabilmesinin önünü açacağız' !.. Bence bu da muazzam.. Ya da bu kadar açık cümleler kurup da bileşenlerin tamamını faş etmektense, yüksek sesle 'FETÖ ile kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz, haini Türkiye'ye getirip yargılayacağız, yardakçılarını ve iş birlikçilerini affetmeyeceğiz' demezseniz, FETÖ muhipleri anlar zaten.. Anadolu'ya gidin bakın.. İsterse kendine yakın bulsun isterse karşı ideolojik fikriyattan farketmez.. Asıl düşman olarak gördüğü "Erdoğan"a karşı hangi kentte hangi hareket güçlüyse orada FETÖ ona destek veriyor.. Bunu da talimatla yapıyorlar.. hiç bir lider de çıkıp, 'benim haberim yok bize kimin oy vereceğine karışamayız' demesin..
**
Bakın 'nin o '100 bin imza sahibi araştırılsın' çıkışı üzerinden tezvirat yapıldı.. Ancak orada şöyle çok önemli bir gerçeklik gizliydi.. 'in partisinin üye sayısı 50 bin.. Adaylık hedefini ise Akşener '1 Milyon İmza' diye açıklıyor.. Sizce de burada bir gariplik yok mu?.. Bakın Aydınlıkçıların imza sayısı politik gerçeklik sınırları içinde can çekişiyor. Taban desteği neyse girdikleri seçimlerde aldıkları oy oranı neyse aday belirlerken verilen imza sayısı da ona göre oluyor kuşkusuz.. 50 bin üyeli, hiç seçime girmemiş bir hareket, somut herhangi bir vaadi yok ama bir organizasyon yapılıyor şak diye yüzbinlerce kişi imzaya koşuyor..
**
Bakın buradan açıkça söylüyorum. Olur da seçilirlerse de bunun altında kalırlar.. Akşener, İnce, Karamollaoğlu ve Demirtaş.. İvedilikle FETÖ ile mücadele başlığı altına devletin kararlılığını ortaya koyan bir söylem geliştirmek zorundalar.. Korkmasınlar.. Oradan kaybecekleri FETÖ oyları, devlet-millet düşmanlarına savaş açtıkları için yanlarına alacakları vatandaşların sayısından daha fazla değil.. Numara yapmayın, anlaşılıyor..

SON DAKİKA