Türkiye'nin en iyi haber sitesi

All-Star kadroları belli oldu

Giriş Tarihi: 15.1.2015 12:49
All-Star kadroları belli oldu

Türkiye Basketbol Ligi'nin (TBL) yıldızlarının karşı karşıya geleceği All-Star 2015'in kadroları açıklandı.

8 farklı ülkeden 24 TBL yıldızı, Asya ve Avrupa karması olmak üzere 18 Ocak Pazar günü Ankara Arena'da sahne alacak. All-Star 2015'in 24 Aralık'ta başlayan kadro oylaması da sonuçlandı. Yaklaşık 400 bin basketbolseverin katıldığı oylama sonucunda Avrupa ve Asya kadroları belli oldu. Wyndham Grand Otel'de yapılan basın toplantısında kadrolar açıklandı.

Türkiye Basketbol Ligi (TBL) Direktörü Samer Şenbayrak, TBF ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erdenay'ın katılımıyla gerçekleşen toplantıya Asya Karması Antrenörü Zoran Lukic (Banvit), Avrupa Karması Antrenörü Ahmet Kandemir (Beşiktaş Integral Forex) ve basketbolseverlerin oylarıyla All-Star Ankara 2015'te yer almaya hak kazanan Alex Stephenson (İstanbul B.B.S.K.), Engin Atsür (Beşiktaş (Beşiktaş Integral Forex), John Shurna (Darüşşafaka Doğuş), Reinaldas Seibutis (Darüşşafaka Doğuş) eşlik etti.

All-Star Ankara 2015 için rekor bir oylama olduğunu ifade eden Türkiye Basketbol Ligi (TBL) Direktörü Samer Şenbayrak, yaklaşık olarak 400 bin basketbolseverin oylamaya katıldığını belirterek, basketbolseverleri bu mücadele için salona davet etti.

Avrupa ve Asya Karmaları olmak üzere belirlenen oylamada, All-Star 2015'te rol alacak olan oyuncuların isimleri şöyle:

ASYA KARMASI
Andrew Goudelock (Fenerbahçe Ülker)
Emir Preldzic (Fenerbahçe Ülker)
Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)
Jan Vesely (Fenerbahçe Ülker)
Jawad Williams (Royal Halı Gaziantep)
Corry Higgins (Royal Halı Gaziantep)
Sammy Mejia (Banvit)
Şafak Edge (Banvit)
Matthew Walsh (Eskişehir Basket)
Boby Dickson (Pınar Karşıyaka)
Josh Carter (Türk Telekom)
Sean Williams (Torku Konya)

Başantrenör: Zoran Lukic (Banvit)

AVRUPA KARMASI
Jamal Gordon (Darüşşafaka Doğuş)
Renaldas Seibutis (Darüşşafa Doğuş)
John Shurna (Darüşşafaka Doğuş)
Darıo Saric (Anadolu Efes)
Cedi Osman (Anadolu Efes)
Milko Bjelica (Anadolu Efes)
Carlos Arroyo (Galatasaray Liv Hospital)
Patric Young (Galatasaray Liv Hospital)
Sinan Güler (Galatasaray Liv Hospital)
Engin Atsür (Beşiktaş Integral Forex)
Ryan Broekhoff (Beşiktaş Integral Forex)
Alex Stephenson (İstanbul Büyükşehir Belediyespor)

Başantrenör: Ahmet Kandemir (Beşiktaş Integral Forex)

SMAÇ YARIŞMASI
Kenny Gabriel (Pınar Karşıyaka)
Jan Vesely (Fenerbahçe Ülker)
Furkan Korkmaz (Anadolu Efes)
Jajuan Johnson (Beşiktaş Integral Forex)
Patric Young (Galatasaray Liv Hospital)
Chinemelu Elonu (Tofaş)
Sinan Güler (Galatasaray Liv Hospital)
Sean Christopher (Torku Konya)

3 SAYI YARIŞMASI
Carlos Arroyo (Galatasaray Liv Hospital)
Milko Bjelica (Anadolu Efes)
Şafak Edge (Banvit)
Engin Atsür (Beşiktaş Integral Forex)
Renaldas Seibutis (Darüşşafa Doğuş)
Jaka Lakovic (Royal Halı Gaziantep)
Michael Jenkins (İstanbul Büyükşehir Belediyespor)
Andrew Goudelock (Fenerbahçe Ülker)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
All-Star kadroları belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz