Altın Fiyatları   Alış Satış % Saat
Çeyrek Altın

Çeyrek Altın - Günlük

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın, altın çeşitleri arasında en bilinen ve sıkça kullanılan türlerden bir tanesidir. Gram altın ile birlikte en çok kullanılan altın türlerinden olup hem yatırım aracı hem de kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Altın; yumuşak, parlak sarı renkte kimyasal bir element olup sarı rengi ise asitlere karşı dayanıklılığı, doğada serbest halde bulunabilmesi ve kolay işlenebilmesi gibi özelliklere sahiptir.

Çeyrek altının içinde yaklaşık 1,6065 gram has altın bulunmakla birlikte cumhuriyet altınının dörtte biri kadardır ve çapı 11 mm olanın fiyatı, içerdiği 24 ayar altın miktarına göre belirlenir. İşçilik ücreti de eklenerek satışa sunulmaktadır. Halk arasında sıkça kullanılmakla birlikte diğer bir adı da "küçük altın"dır. En büyük yatırım araçlarından bir tanesi olarak görülmektedir. Çünkü alış ve satış fiyatlarındaki aralık düşüktür. Öte yandan hediyelik ya da kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda da kullanılmaktadır.

Çeyrek altın fiyatları anlık, canlı ve güncel olarak takip edilmekle birlikte sık tercih edilmesinden dolayı vatandaşların ilgi odağı haline geldiğinden büyük önem taşımaktadır. Eski tarihli çeyrek altın fiyatı yeni tarihli çeyrek altın fiyatlarına göre biraz daha düşük olmakla birlikte çok fazla aralık bulunmamaktadır. Ekonominin her alanında şüphesiz ki en çok tercih edilen gram altın ile birlikte çeyrek altındır. Çeyrek altın ne kadar sorusunun cevabına ve canlı çeyrek altın fiyatı rakamlarına bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.
SON DAKİKA