Altın Fiyatları   Alış Satış % Saat
Cumhuriyet Altını

Cumhuriyet Altını - Günlük

CUMHURİYET ALTINI

Cumhuriyet altını, TBMM kararı ile standartları belirlenmiş, para yerine geçebilen, bozdurulabilen, Türkiye'yi temsil eden ve sadece Darphane tarafından üretilebilen altın çeşitlerinden bir tanesidir. Cumhuriyet altını dışında; gram, yarım, çeyrek altın gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Cumhuriyet altını, tümü 22 ayar olmak üzere, sikke ve ziynet olarak iki grupta toplanırken, ikibuçukluk, beşlik, birlik, yarımlık ve çeyreklik olmak üzere beşer çeşitten oluşur ve 10 farklı çap ve ağırlık üretilmektedir.

Cumhuriyet altını alış ve satış fiyatlı güncel olarak değişmekle birlikte kuvvetli bir yatırım aracıdır. Sürekli değişkenlik gösterdiğinden ötürü alım ya da satım yapacak vatandaşlar piyasadaki son durumu merak ediyor. Piyasadaki duruma göre kendilerini ayarlayacak olanlar geçmiş fiyatlar ile şimdikini kıyaslama yaparak kendilerince bir plan yapmaktadırlar. Öte yandan Cumhuriyet altını; günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak bile değişkenlik gösterebilen altın çeşitlerinden bir tanesidir. Bu sebepten ötürü anlık takip burada önem kazanmaktadır.

Cumhuriyet altın fiyatı genel olarak yüksek olduğundan hemen hemen herkesin tercih edebileceği bir altın çeşidi değildir. Yüksek rakamlara sahip olduğu için belli başlı yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiştir. Genel olarak çeyrek ve gram altın tercih edilse de cumhuriyet altını tercih edenler de olmaktadır. Güçlü bir yatırım aracı olmasının dışında vatandaşların kişisel ihtiyaçları doğrultusunda kullandığı altın çeşitlerinden bir tanesidir.

Genel olarak çok değişken grafiğe sahip olmamakla birlikte küçük oranlarda değişim göstermektedir. Cumhuriyet altın fiyatları rakamları da bu noktadaki değişkenliği vatandaşların hizmetine sunmakla birlikte önemli altın çeşitleri arasında yerini alır. Aynı zamanda vatandaşların diğer takip ettiği konular arasında uzman yorumları da yer almaktadır. Uzmanların yorumlarına göre; cumhuriyet altını alış veya satış yapacak olan vatandaşlar bu durumu yakından takip etmekle birlikte en doğru yatırımı yapmak için araştırmalarına devam etmektedirler. Tam bu noktada; bu sayfa üzerinden canlı ve anlık cumhuriyet altını fiyatı ile diğer tüm detaylara ulaşabilirsiniz.
SON DAKİKA