Anneler dikkat! Bu yöntemle bebeğiniz mışıl mışıl uyuyacak...

Giriş Tarihi: 5.6.2018 11:52
Anneler dikkat! Bu yöntemle bebeğiniz mışıl mışıl uyuyacak...

Pek çok ebeveyn akşam vakti geldiğinde bebeklerini uyutmak konusunda güçlük çekmekte. Bu nedenle başvurulan ayakta sallama gibi yöntemler ise bebeğinizin uyku alışkanlığı haline gelmekte, ve belli bir yaştan sonra ebeveynleri çok zorlamaktadır. Peki bebeğinizin uykuya dalmasını sağlamanın ne gibi yöntemleri olabilir? İşte anne ve anne adayları için bebeğinizi uyutmanın püf noktaları...

KUNDAKLAMA: YENİDOĞANLAR İÇİN İDEAL

Kundaklama bebeğin hareketini engelleyici bir şekilde bir battaniye veya kumaş parçası ile sarmalamaktır. Bundan dolayı bebek sakinleşir ve uyumaya hazır olur. Peki, kundaklama bebeklerin uykuda kalmasını sağlar mı? Uzmanlara göre evet. 3 değişik araştırmada kundaklanan bebeklerin diğer bebeklere göre uyur halde daha uzun vakit geçirdiği bulundu.

Kundaklamada önemli olan nokta, bebeği nefes almasına engel olacak şekilde sıkı sarmalamamaktır. Aynı zamanda kalça çıkıklarını engellemek için, sarılan materyalin bebeğinizin kalçasını rahatça hareket ettirebileceği ve dizlerini rahatça esnetebileceği bir şekilde sarılmış olmasından emin olmalısınız.

ARKADAŞINA GÖNDER
Anneler dikkat! Bu yöntemle bebeğiniz mışıl mışıl uyuyacak...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN