5 günlük hava durumu
11 Ağustos 2012 Cumartesi

İşte film gibi operasyon

Kendisinden 20 yaş küçük öğrencisini kaçırıp tecavüz eden öğretmen Mesut Temizkan Sakarya'da yakalandı. SABAH'ın izlediği operasyonda, Başbakan'ın "Bulun" dediği 14 yaşındaki A.A. da kurtarıldı

Kendisinden 20 yaş küçük, 14 yaşındaki kız öğrenci A.A.'yı kaçırıp tecavüz etmekle suçlanan ve 190 gündür her yerde aranan Mesut Temizkan kıskıvrak yakalandı. Temizkan, Sakarya Kocaali'de Kestanepınar Köyü'nde bir köy evinde bulundu. SABAH'ın da izlediği operasyonda A.A. da aynı evde bulunarak kurtarıldı. SABAH Özel İstihbarat, aylardır jandarma ve polis tarafından her yerde aranan Mesut Temizkan ile öğrencisi A.A.'nın izini bir ay boyunca titizlikle sürdü. Adres bilgilerine ilişkin istihbaratı değerlendiren ve eve operasyon yapan Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler de silahlı olan Temizkan'ı evdeki bir yatağın altına gizlenmiş halde buldu.

HEMEN SİLAHINA SARILDI

Jandarma ekiplerini karşısında görünce panikleyen öğretmen Temizkan, silahını çekerek "Kan akıtırım" diye tehditler savurmaya başladı. Bu sırada zanlının ateşlediği silahtan çıkan kurşun şans eseri kimseye isabet etmedi. Kısa sürelik boğuşmanın ardından etkisiz hale getirilen Mesut Temizkan, gözaltına alınarak Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu da katkılarından ötürü SABAH'a teşekkür etti. Silahı elinden alındıktan sonra jandarma tarafından kendisine soru sorulmadığı halde sürekli açıklama yapmaya başlayan Mesut Temizkan, "Bu, namus meselesi. Hepimiz insanız. Ben terörist değilim. Yarın zaten teslim olacaktım" dedi. Nefes kesen operasyonu baştan sona görüntüleyen SABAH ekibini görünce de "Kamera istemiyorum" diye bağırdı. Jandarmadaki sorgusu tamamlandıktan sonra savcılığa çıkarılan Temizkan, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Genç öğrenci ise geçici olarak bir çocuk yurduna yerleştirildi. Temizkan'ı evinde barındırdıkları tespit edilen İsmail Demir ve eşi ile Coşkun Kuru ve eşi Sibel Kuru da gözaltına alındı.

İŞTE SAPIK ÖĞRETMENİN KISKIVRAK YAKALANDIĞI OPERASYON4 KİŞİ YARDIMDAN TUTUKLANDI
Mesut Temizkan Söğütlü İlçesi Akarca Türk-Fransız Kardeşlik İlköğretim Okulu'nda teknoloji dersine giriyordu. Bir çocuk babası 34 yaşındaki Temizkan, 2011'de, 3. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki A.A. ile yakınlaştı. Genç öğrenciyi kandırarak kendisine bir şekilde bağlayan Temizkan, 30 Ocak 2012'de öğrencisini kaçırdı. Tecavüz ettiği çocuğu kısa süre sonra ailesine teslim eden Mesut Temizkan ailenin şikâyetçi olması üzerine aranmaya başlandı. Bu sırada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da açığa alındı. Mesut Temizkan 17 Nisan 2012 günü yine sahneye çıktı ve annesiyle Sakarya'daki Toyota Hastanesi'ne diş tedavisi için giden A.A.'yı tekrar kaçırdı. Hastaneden kaçırma olayında kendisine yardım eden ağabeyi ile birlikte 4 kişi, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Fakat Mesut Temizkan ısrarla kaçmayı sürdürdü. Bu arada Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı ilk kaçırma olayı ile ilgili "çocuğa cinsel istismar" ve "kişiyi hürriyetten yoksun kılma" suçlaması ile hakkında dava açtı. 23 Mart günü de Mesut Temizkan hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ

Aylarca kaçak yaşayan Mesut Temizkan'ın yakalanması için jandarma özel ekip kurdu. Ailesi, atv'de yayınlanan Serap Ezgü'nün sunduğu "Yeniden Başlayalım" adlı programda tam 45 gün canlı yayına katılarak yetkililerden kızlarının bulunmasını talep etti. Türkiye'nin gündemine oturan öğrenci A.A. için Başbakan Tayyip Erdoğan da devreye girdi ve çocuğun bulunması talimatını verdi. Öğretmen Mesut Temizkan'ın akrabası olduğu iddia edilen E.E.'ye ait sahte pasaport ile yurtdışına çıktığı bile ileri sürülmüştü. A.A.'nın babası Fikri A. ise yaptığı açıklamada, "Kızım daha 14 yaşında. Onu kandırarak zorla sahip oldu. Kızımızın sonuna kadar arkasındayız" demişti.

SABAH ADIM ADIM İZ SÜRDÜ

14 yaşındaki öğrenci A.A., 17 Nisan günü kaçırıldıktan sonra Mesut Temizkan'a ait 54 YN 277 plakalı araç ile ilk önce bir dağ köyüne götürülmüştü. Burada araç değişikliği yapılarak Düzce'nin Ordulu Karadere Köyüne giden ikili, Salih Kuru'ya ait evin samanlığında 3 gün kaldı. Daha sonra Düzce merkezdeki Temizkan'ın teyze oğlu olan Coşkun Kuru'ya ait eve geçtiler. Mesut Temizkan ve ile kurbanı, bu evde yaklaşık 2 ay gizlendi. Coşkun Kuru'nun borçları ile kirasını ödeyen ve bir miktar para veren Mesut Temizkan, tanınmasın diye öğrencisinin saçlarını sarıya boyattı ve kahverengi lens taktırdı. Kendisi de sakal bırakan Mesut Temizkan, yakalanmamak için cep telefonu da kullanmıyordu. A.A. ise yanında bir kadın ile bir kez pazara, bir kez de markete çıktı. Temizkan daha sonra, ablası Emine Demir'ın akrabası İsmail Demir'in Kestanepınarı Köyü'ndeki köhne evine geçti. Ve önceki gece kıskıvrak yakalandı.

kalan karakter 460

bir dost bir dost

burada öğretmenle alakalı atıp tutan arkadaşlara söylüyorum. bu olay bildiğiniz gibi değil. ben de o ilçede öğretmenim. bu kız daha önceden de bu öğretmene kaçtı. kesinlikle zorlamayla değil. üstüne üstlük kızın ailesi de buna razı oldu. bir kaç ay birlikte yaşadılar. sonra kızın ailesi öğretmenden para istedi. ancak para da anlaşamadılar. öğretmen kızı geri verdi. bunun üzerinden 6 ay falan geçti. kız yeniden bu öğretmene kaçtı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet61
hayır229
cevapla 11.08.2012 14:58
Pes Yani!! Pes Yani!!

"dostmus" akraban sanirim bukadar emin ve net konusuyorsun. Böyle bir adama ancak cüüüss denir, kiz daha cocuk be, ne olursa olsun dengesizler. Bunun gibilere idam olmaz, aci cektirceksinki herkese ibret olsun!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır5
cevapla 23.09.2013 13:28
yaco yaco

idam geri gelmeli hemde hemen

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır6
cevapla 18.12.2012 01:42
hayretler içerisindeyim.. hayretler içerisindeyim..

Sayın öğretmenim size bir sorum daha olucak ?Tabi lutfedip cevap verme nezaketinde bulunursanız.Biz günlerce izlediklerimize göre öğretmen için 'atıp tutuyoruz' Onca gün anne baba televizyondayken niye arayıp 6 ay sizin bilginizde aynı evde yaşadılar demediniz? ya da polise gitmediniz.İlk defa şimdi burda böyle birşey okuyorum .Madem böyle bir bilginiz var ve bu kadar da emin konuşuyosunuz polise gidip anlatın yani ama anlayamadığınız aslı bir çocuk....

Aynı Görüşte misiniz?
evet58
hayır4
cevapla 13.08.2012 19:33
gulizar gulizar

dost
iyice sacmalamissiniz 14 yasindaki kizin akli nedirki kocaya kacsin birde ailesine dil uzatmayin aiptir ya adam 34 yasinda insan utanir biraz

Aynı Görüşte misiniz?
evet33
hayır4
cevapla 12.08.2012 05:32
lale lale

sende ogretmensın pardon "ogretmensın"... belli zaten.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır2
cevapla 12.08.2012 03:06
hayretler içerisindeyim.. hayretler içerisindeyim..

siz de öğretmenisiniz ve 14 yaşında bir kız öğretmenine aşık öğretmenide 35 yaşında onaylıyosunuz yani ? öğretmenin sütten çıkmış ak kaşık istediği yere kaçırabilir yani reşit olmayan küçücük kızı?? öğretmen nasıl suçsuz ne atıp tutması?herkes atıp tutuyor ondan öğretmen şuan hapiste dimi?hak hukuk kanun bilir misiniz?

Aynı Görüşte misiniz?
evet22
hayır2
cevapla 12.08.2012 02:35
ADALETTEN KAÇAMAZSIN ADALETTEN KAÇAMAZSIN

PİS SAPIK AYLARCA FARE GİBİ KAÇTI,PEŞİNDEN KÜÇÜK KIZIDA SÜRÜKLEDİ,VE YAKALANDI. SONSUZA KADAR KAÇABİLECEĞİNİ DÜŞÜNEBİLECEĞİ CAHİLCE BİR MACERAYA KALKIŞTI.MERCİMEK KADAR BEYNİYLE. İNŞALLAH BU SAPIK VE YARDIM-YATAKLIK EDENLER EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILIRLAR DA, CEHALET İÇİNDEKİ İNSANLARA DERS OLUR. BU ARADA CEHALETİNDE OKUMAKLA GEÇMEDİĞİ İSPATLANMIŞ OLDU. İNŞALLAH MAHKEME AŞAMASINDA DA, "HAFİFLETİCİ SEBEP" BULUNMAZ.BU SAPIKCA İŞİN HAFİFE ALINACAK YERİ YOK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet184
hayır6
cevapla 11.08.2012 11:47
songül songül

içerde besleyecekler bunun gibileri bu adalet degil katli vacip olmalı bunun gibilerin sonu

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır4
cevapla 11.08.2012 13:08
mansur mansur

bu adama idam bile az yemin ederim az...bu adam 10 yaşındaki kızdan hoşlansa onuda kaçırır ...türk toplumunun adalete olan güvenini kazandırmak için bu adamın bir an önce en en en büyük cezayı alması gerekiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet152
hayır29
cevapla 11.08.2012 14:25
MELEK MELEK

ÖĞRETMENIN AKRABALARI ÇOM KÖTÜ YAZMIŞ UNUTMASINLAR ONLARINDA KIZLARI KARDEŞLERİ VAR,,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır3
cevapla 12.08.2012 01:45
seden seden

ve insanların öğretmenlik gibi onurlu vicdan ahlak insaniyet gerektiren bi meslekte çalışmaya karar verdiklerinde bu insanların sözlü diyaloğa da alınması lazım diye düşünüyorum teşekkür ederim..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.07.2013 01:53
seden seden

gönül isterdi ki böyle olmasaydı..kimse bir başkasına böyle davranma hakkını vermez.merak ettiğim konu şu bunu dile getirmek istiyorum serap hanım programlarında ortamı yumuşatmaya çalışan tavırlar içerisinde değil iki alkış alınca egosu tavan yapan biri ve kendini durduramıyorve aslı bulunsun onu türkiyenin en ünlü artisti yapacağım arkasında ben varım onu ben okutacam demişti acaba bunları gerçekleştiriyor mu bilen var mı?lütfen sorumu cevaplar mısınız?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.07.2013 01:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yaşam Haberleri

Polis, çalan telefona bakamadı
Teröristler yakıt tankerini ateşe verdi
Deniz otobüsü arızası paniğe neden oldu
Teröristler taş ocağını bastı
Sayısal Loto çekildi
Körfez'de ağaçlık alanda yangın
Kamyonet TIR'a çarptı: 1 ölü
Küçük kızı kaçırdı, bayramlık elbise alıp geri getirdi
Koca dayağı sonu oldu
Bodrum'da can pazarı
Yarın şemsiyesiz dışarı çıkmayın! HARİTALI
Çubuk'ta orman yangını
Kuraklık şelaleyi kuruttu
Alanya Kalesi'nde yangın çıktı
Lastiği patlayan otomobil devrildi
Ameller artık cep telefonu ekranında
Su şişesinden plastik çıktı
Gazete ilanıyla eş arıyor
Ambulansta doğurdu
Çankırı'da ev yangını
Yeşili korurken canlarını verdiler
Tarihi geçmiş ürünleri vatandaşa yedireceklerdi
Ölü balıklar kıyıya vurdu
Denizde hortum paniği VİDEO
Taksiciden müşteriye "para üstü" dayağı
Eşine kızdı evini yakmaya kalktı
Biber vakti
Sert takip
Büşra'nın hayatı azmin zaferi
Üç boyutlu böbrek nakli
Bir kaza bir arıza felç etti
Bilirkişi adaleti
Türk kızların ABD rüyası Powell Gölü'nde acı bitti
Kanlı soygunun ardından Devrimci Dönüşüm çıktı
Şambrel üstünde 'Jaws' keyfi
İki kızını 'parka gidiyoruz' diyerek ölüme götürdü
'Yılbaşına kadar 1500 yeni otobüs hizmete girecek'
Sigara kaçakçıları polisi şehit etti
Kolundaki saatten teşhis edildi
Yaralı hırsızı, mesai arkadaşı sırtında taşıdı
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ SABAH BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol