X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fatih Doğan: Beşiktaş'a karikatürün gölgesinde pusu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fatih Doğan: Beşiktaş'a karikatürün gölgesinde pusu!

  • Giriş Tarihi: 17.4.2015 18:50 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 20:27
Fatih Doğan: Beşiktaş'a karikatürün gölgesinde pusu!
Fatih Doğan: Beşiktaş'a karikatürün gölgesinde pusu!

Sabah gazetesi yazarı Fatih Doğan Hürriyet gazetesinde yayımlanan Beşiktaş hakkında çirkin imalarda bulunan karikatüre sert tepki gösterdi.

Türkiye'de özellikle futbolda trajikomik olaylar yaşıyoruz!... Politikanın kaotik ve karanlık gölgesi dün futbolun üzerine de düşmüş. Hürriyet Gazetesi 1. sayfadan yüksek duyguların ifadesi sanatın ve karikatürün gölgesine sığınarak 112 yıllık Beşiktaş'a adeta PUSU kurmuş… Hem de "Şerefinle oyna Hakkı'nla kazan diyen" bir camiaya… "Şerefli ikinciliklere razıyız…" diyen dürüstlük abidesi Süleyman Seba'nın kulübüne… Din, dil, ırk, mezhep, ülke ayrımı gözetmeksizin bütün unsurları çatısı altında barındıran ve bununla da övünen Beşiktaş'a.. Özgür düşüncelerin en çok yer bulduğu, sosyal sorumluluk projelerinin en özel şekliyle destek ve hayat bulduğu Siyah-Beyazlı camiaya Reza Zarrap'ın Vodafone Arena'dan aldığı 300-500 bin dolarlık loca üzerinden formaya markasıyla kol saati geçirip "Beşiktaş'a satılık imasında bulunmuş". "Mesaj net; Sen nasıl Reza'ya loca satarsın, yemek yersin!"


'SATIN ALINDI' DİYENLERE SORMAK LAZIM


Beşiktaş Başkanı basın toplantısında net açıkladı, "Ben locayı, kombineyi satarken hangi milliyete, hangi dine, hangi ırka, hangi mezhebe ait olduğuna bakmam. Ben Bütün Beşiktaşlıların başkanıyım. Loca isteyenlerle ilgili kesinleşmiş bir yargı kararı var mı?, 6222'ye uymayan bir durumu var mı ancak ona bakarım" diyor. Spor sizin baktığınız yerden bakmaz, bakmıyor ve bakmamalı… Karikatürün ve sanatın arkasına sığınarak adeta pusu kurup "Satın alındı" diyenlere sormak lazım...

SİZİN BU PUSU KÜLTÜRÜ KOKAN BAKIŞ AÇINIZA KALSA...


Milyonlarca Beşiktaşlıyı rencide edeceğinizi hiç düşünmediniz mi? Sormak lazım; Sizin bu pusu kültürü kokan bakış açınıza kalsa; Alen Markaryan 20 yıl Ermeni olduğu gerekçesiyle tribünlerde liderlik yapamazdı. Sn Cumhurbaşkanlarımız Süleyman Demirel, Ahmet Nejdet Sezer, Abdullah Gül farklı görüş ve duygularının insanlarının Beşiktaş çatısı altında buluştuğu gerçeği var olmazdı! Pervez Müşerref ülkesinde koltuktan indirildiği gün siz Beşiktaşlılıktan da kovardınız. Bu sığ bakış açısı hayat bulsa, "Bir ara alkış tutup, methiyeler düzdüğünüz Beşiktaş tribünlerinde Türkü, Kürdü, Ermenisi, koministi, ülkücüsü, dindarı ve devrimcisinin Beşiktaş sevgisiyle bir çatı altında tezaahurat yapamaz birbirlerine girerdi. Reza'ya loca satmayı Beşiktaş'ı satmak iması ve algısıyla rencide eden gazeteci dostlara sormak lazım, "Tribünlerde, loca satışlarında da mı akreditasyon sisteminin" uygulanmasını istiyorsunuz? TT Arena'da, Şükrü Saraçoğlu, Vodafone Arena'da kulüp yönetimlerinin "Sen Hürriyetçisin sana loca satmayız, san Sabahcısın sana satılım mı? demesini mi bekliyorsunuz, bunu mu telkin ediyorsunuz?
BEŞİKTAŞ'A YAPTIĞINIZ BU HAKARET ASLA UNUTULMAZPire için yorgan mı yakın diyorsunuz? Samimi, insanı ve vicdani görünmeyen çelişkilerle dolu bir çıkış. Beşiktaş'ı ve Beşiktaşlıyı derinden yaralayan yayın… Hiç kimse Reza ya da başka biri için Beşiktaş'ı satın alınmış imasını alkışlayıp, susmamızı mı bekliyorsunuz? Şahıslar, Fikret Ormanlar, Reza'lar gelir geçer, unutulur ama sanatın arkasına sığınarak Beşiktaş'a yaptığınız bu hakaret asla unutulmaz… Özür; vicdanlı insanlardan beklenir... Son sözümüz; Beşiktaş'tan çekin ellerinizi…

kalan karakter 1000

kartal 70 kartal 70

Hürriyet sana bugüne kadar 1 krş vermediğime çok şükür

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.04.2015 22:55
kartal 70 kartal 70

Beşiktaş. Yönetimi derhal bu Karikatür ve yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunması lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 17.04.2015 22:51
s.c.almanya . s.c.almanya .

bunlar türkiye yi karistirmak icin hersey yaparlar. arkasinda cök büyük bir güc var.sporun siyasetin , yasantinin her aninda bunlari bekleyin.bu güne kadar olanlar tesaduf deyil.bizde birlik beraberlik olmazsa daha cök cök bu gibi seylerle karsilasacagiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 17.04.2015 21:00
Gacal Gucu Gacal Gucu

Yapilacak islem cok basittir .Soz konusu medayanin Besiktasla iliskisi kesilir .Muhabirleri basin toplantilarina ,kamplara ,Besiktasla ilgili herseyden el cektirilir .Taki ,biz ettik siz etmeyin ozrunu birinci sayfadan buyuk puntolarla yayinlayana kadar .Adam olani affetmesinide biliriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 17.04.2015 19:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.